PUTIN NEĆE PRISUSTVOVATI SAHRANI ABEA Peskov: Predsednik ne planira da poseti Japan
RUSKI predsednik Vladimir Putin ne planira da prisustvuje državnoj sahrani bivšeg japanskog premijera Šinza Abea, saopštio je Kremlj.
Foto: EPA
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekao je da Putin ne planira da poseti Japan i prisustvuje sahrani, prenosi Interfaks.
Peskov je dodao da će nivo prisustva Rusije na sahrani biti određen nešto kasnije. "Nivo će biti određen naknadno. Putin ne ide", rekao je Peskov.
Japanska vlada je obavestila sve zemlje sa kojima ima diplomatske veze, uključujući Rusiju, o državnoj sahrani bivšeg premijera Šinza Abea koja je zakazana za 27. septembar, saopšteno je ranije danas u Tokiju, preneo je Rojters.
Abe je podlegao povredama nakon što je na njega pucano na predizbornom skupu početkom ovog meseca.
Preporučujemo
KIŠIDA NASTAVLjA ABEOV PUT: Najavio "dramatično" jačanje odbrambenih sposobnosti Japana
12. 07. 2022. u 16:49
PAMTIĆEMO GA KAO ISKRENOG PRIJATELjA: Vučić se oprostio od Šinza Abea
12. 07. 2022. u 09:39
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SRBIJA JE POČASNI GOST U PARIZU" Milanović pobesneo: Oni nisu ni u EU, ni u NATO, ni u Koaliciji voljnih
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović izjavio je danas da Srbija ima ulogu počasnog gosta na vojnom defileu u Parizu povodom Dana Bastilje, a da je Hrvatska počašćena što su je tamo pozvali.
03. 07. 2026. u 15:08
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)