VILIJAM HEJG O RATU U UKRAJINI: Rani prekid neprijateljstava bio bi izdaja!

BIVŠI britanski ministar spoljnih poslova je protiv mira u Ukrajini.

ВИЛИЈАМ ХЕЈГ О РАТУ У УКРАЈИНИ: Рани прекид непријатељстава био би издаја!

Foto: Profimedia/ilustracija

Rani prekid neprijateljstava bio bi izdaja. Ne može se sklopiti mirovni sporazum sa Putinom, piše Vilijam Hejg u tekstu za „Tajms“.

Bivši ministar spoljnih poslova Njenog Veličanstva zamera Francuzima na suprotnom stavu i nagoveštava bitku do poslednjeg Ukrajinca.

Rusija je 24. februara započela vojnu operaciju u Ukrajini. Predsednik Vladimir Putin nazvao je njen cilj „zaštitom ljudi koji su već osam godina bili izloženi maltretiranju i genocidu od strane režima u Kijevu“.

Za to je, prema njegovim rečima, planirano da se izvrši „demilitarizacija i denacifikacija Ukrajine“, da se privedu pravdi svi ratni zločinci odgovorni za „krvave zločine nad civilima“ u Donbasu.

Kako je saopštilo Ministarstvo odbrane Rusije, Oružane snage napadaju samo vojnu infrastrukturu i ukrajinske trupe i od 25. marta su završile glavne zadatke prve etape – značajno su smanjile borbeni potencijal Ukrajine. Glavni cilj je oslobođenje Donbasa.

rs.sputniknews.com

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (1)

RONALDO I DRUŽINA ZNAJU ŠTA IM JE ČINITI: Portugal mora pobediti Kolumbiju kako bi došao do prvog mesta u grupi