NOVAC ZA „PRIORITETNE RASHODE“: Ukrajina od Kanade dobila zajam od 733 miliona dolara
UKRAJINSKO ministarstvo finansija saopštilo je danas da je Ukrajina dobila zajam od Kanade u iznosu od 733 miliona dolara.
Foto: Profimedia
Ta sredstva, kako se navodi, biće usmerena u državni budžet za finansiranje prioritetnih rashoda, posebno za osiguravanje socijalnih i humanitarnih izdataka, prenosi Gardijan.
Ukrajinski ministar finansija Sergej Marčenko zahvalio je kanadskoj vladi, ministarki finansija Kristi Friland na podršci Ukrajini.
- Ova odluka još jednom pokazuje podršku rukovodstva Kanade ukrajinskom narodu - kazao je Marčenko.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
ŽENA PODMETNULA BOMBU: Šok otkriće o napadu na ukrajinskog oligarha (VIDEO)
NA SNIMCIMA se vidi osumnjičena sa velikim crnim šeširom, crnim prslukom preko bele odeće i belim sportskim patikama.
02. 07. 2026. u 21:58
Komentari (1)