POGLEDAJTE - TERMINATORI STIGLI U DONBAS: Specijalna vozila za podršku tenkovima protiv lako i teško naoružanih protivnika (VIDEO)
NA ruskim društvenim mrežama pojavili su se snimci dolaska ruskih “Terminatora” u Donbas.
Foto: Printscreen
Ne tako davno, ova vozila su stigla na front Luganske oblasti da učestvuju u bitkama u urbanim sredinama.
Rusko borbeno vozilo za podršku tenkovima je dizajnirano da potisne neprijateljsku ljudsku snagu bacačima granata, protivtenkovskim sistemima i malokalibarskim oružjem.
Naoružanje BMPT „Terminator“ su dva automatska topa 2A42 kalibra 30 mm, tenkovski mitraljez kalibra 7,62 mm, automatski bacači granata AG-17D i ATGM „Kornet“.”
Rusija je započela vojnu operaciju u Ukrajini 24. februara. Predsednik Vladimir Putin nazvao je njen cilj „zaštitom ljudi koji su već osam godina bili izloženi maltretiranju i genocidu od strane kijevskog režima“.
Prema tome, prema njemu, planirano je da sprovede "demilitarizacija i denazibiranje Ukrajine", kako bi sudu doveli sve ratne zločince odgovorne za "krvave zločine nad civilima" Donbase.
Prema rečima Ministarstva odbrane Ruske Federacije, oružane snage su upečatljive samo na vojnu infrastrukturu i ukrajinske trupe i, 25. marta, završene su glavne zadatke prve faze - značajno je smanjila borbeni potencijal Ukrajine. Glavni cilj ruske vojske je oslobađanje Donbasa.
BONUS VIDEO - SNIMAK IZ MARIUPOLjA: Nacisti "Azova" pucali na ruski tenk T-72
Preporučujemo
ŽESTOK PORAZ UKRAJINACA: Izgubili 26 tenkova napadu, 12 BVP i oko 100 vojnika (VIDEO)
17. 05. 2022. u 17:31
RUSKE TRUPE ODBILE UKRAJINSKI DESANT: Uništena tehnika i ljudstvo prilikom pokušaja prelaska Severskog Donjeca (VIDEO)
14. 05. 2022. u 17:15 >> 17:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)