NOVO OBRAĆANJE ZELENSKOG: Rusija da bude proglašena za sponzora terorizma
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski ocenio je noćas u novom video-obraćanju da Ruska Federacija mora da bude proglašena za državu koja sponzoriše terorizam, a njene oružane snage za terorističku organizaciju.
Foto: AP
Prema njegovim rečima, Kijev radi i na tome da "demokratski svet" odgovori sankcijama svim ruskim zvaničnicima koji podržavaju, kako je rekao, "ovaj sramni rat", prenosi Ukrinform.
Primetio je da će šesti paket sankcija koji priprema Evropska unija biti "zaista bolan za rusku vojnu mašinu i rusku državu u celini".
- U svim pregovorima naglašavam da sankcije nisu neophodne same po sebi, već kao praktično oružje kojim bi se Rusija motivisala da teži miru - dodao je Zelenski.
Ocenio je i da su partneri Ukrajine počeli da bolje razumeju potrebe te zemlje.
- Drago mi je što mogu da kažem, sa opreznim optimizmom, da su partneri Ukrajine počeli bolje da razumeju naše potrebe. Razumeju šta nam tačno treba i kada nam treba, a treba nam hitno jer Rusija pokušava da intenzivira napade - rekao je Zelenski.
BONUS VIDEO: "PONOSIM SE VAMA!" Zelenski deli odlikovanja
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Ruska armija u nezadrživom naletu u Donbasu; Kijev izgubio 43.000 vojnika; (VIDEO)
21. 04. 2022. u 07:22 >> 00:06
ZELENSKI PREDLAŽE: Razmenu nacista Azova za zarobljenike - ruski narod ili vojsku
20. 04. 2022. u 20:44
GUTEREŠ ŽELI U MOSKVU I KIJEV: Zahteva od Putina i Zelenskog da ga prime
20. 04. 2022. u 19:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SARAJEVSKI MEDIJI BRUJE - VUČIĆ NAS JE SPASIO U ZADNjI ČAS: Omogućio nam da gledamo Svetsko prvenstvo, dok Konaković "bljuje vatru"
SARAJEVSKI Dnevni avaz objavio je tekst u kojem su priznali da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, preko saglasnosti za podršku Telekoma Srbija, praktično omogućio da građani Bosne i Hercegovine gledaju utakmicu svoje reprezentacije protiv Kanade na Svetskom prvenstvu.
12. 06. 2026. u 17:33
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
MACA NAPUSTIO PORODIČNI DOM: "Ne mogu više! Rekao sam da je volim i izašao iz stana"
DRAGAN Marinković Maca je nedavno govorio o teškim životnim trenucima tokom rata u Sarajevu kada je trebalo da napusti porodični dom.
12. 06. 2026. u 13:09
Komentari (2)