POČEO NAPAD NA FABRIKU U MARIUPOLJU: Oglasio se Kadirov, Čečeni jurišaju na "Azovstalj"
LIDER Čečenije Ramzan Kadirov saopštio je danas da su borci iz te ruske republike počeli napad na fabriku u Mariupolju, u kojoj se, kako tvrdi, nalaze "militanti ukrajinskih nacionalnih bataljona".
Foto printskrin instagram kadyrov_95
- Borci legendarnog puka nazvanog po heroju Rusije Ahmat-Hadži Kadirovu počeli su napad na fabriku u Mariupolju... Ne sumnjam da će postavljeni zadatak biti izvršen. Da, teško je, ali izvodljivo - napisao je Kadirov na Telegramu.
On nije precizirao o kojoj fabrici je reč, navodi TASS.
Kadirov je u prethodnoj objavi naveo da su ekstremisti sada koncentrisani najviše na području metalurškog kombinata "Azovstalj"
Kadirov je danas izjavio da su, kako je naveo, "ukrajinski nacisti" u Marijupolju "saterani u ćošak" i da imaju samo dva očigledna izbora - da dobrovoljno polože oružje ili da "umru bez počasti".
BONUS GALERIJA: Čečenski specijalci na defileu u Groznom
BONUS VIDEO: "KRASNOPOLj" U AKCIJI - Rusi objavili snimak uništavanja položaja ukrajinske vojske
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)