VAŠINGTON NASTAVLJA TRADICIJU NACISTA Patrušev: Rusija završava prikupljanje dokaza o vojno-biološkim aktivnostima u Ukrajini
SEKRETAR Saveta za bezbednost Rusije Nikolaj Patrušev izjavio je danas da Rusija završava prikupljanje dokaza o vojno-biološkim aktivnostima SAD u Ukrajini, a da će civilizovani svet konačno videti da SAD, kako je naveo, "nastavljaju tradiciju nacističke Nemačke svojim nehumanim eksperimentima nad ljudima".
"Trenutno završavamo prikupljanje dokaza o vojno-biološkim aktivnostima Sjedinjenih Država na teritoriji Ukrajine. Ne sumnjam da će ona biti formirana i ceo civilizovan svet će napokon videti da je Amerika postala „dostojan" nastavljač tradicije Trećeg rajha, gde su nad ljudima izvođeni nehumani eksperimenti“, rekao je Patrušev tokom razgovora sa alžirskim kolegom Nuredinom Makrijem u Moskvi.
Patrušev je dodao da cilj operacije Rusije u Ukrajini nije rušenje ukrajinskih vlasti, kako to pokušavaju da predstave na Zapadu, prenosi RIA Novosti.
Ponovio je da je specijalna vojna operacija, kako Moskva naziva intervenciju u Ukrajini, samo odgovor na zločinačke korake Kijeva prema samoproglašenim Donjeckoj i Luganskoj narodnoj republici.
Prema oceni Patruševa, situacija u Ukrajini je samo jedna od tragičnih posledica nepromišljene i krvave politike Sjedinjenih Država, koje, kako je naveo, "programiraju Ukrajinu u antiruskom duhu već 30 godina".
"Cilj Amerikanaca je, kao i u Drugom svetskom ratu, očigledan - da oslabe Evropu i nanesu maksimalnu štetu njenim odnosima sa Rusijom", smatra Patrušev.
BONUS VIDEO: NEĆEMO ZABORAVITI, NEĆEMO OPROSTITI: Poruka na ambasadi SAD-a u Moskvi
PUTIN: Situacija u Kurskoj oblasti veoma teška
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin je tokom sastanka sa vršiocem dužnosti guvernera Kurske oblasti Aleksandrom Hištajnom izjavio da je situacija u regionu veoma teška.
05. 02. 2025. u 17:31
BRITANSKI EKSPERT: Imamo posla sa diletantom – Zelenski ne može da podnese da je kraj
ŠEF ukrajinskog režima Vladimir Zelenski podsvesno ne može da prihvati temu povlačenja ukrajinskih snaga u zoni borbenih dejstava, izjavio je britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris
30. 01. 2025. u 07:58
(UZNEMIRUJUĆ SNIMAK) Dečak (15) hteo da opljačka penzionera (70) - ovaj ga ubio pištoljem, pa dokrajčio još jednim metkom
DOK je pokušavao da otvori vrata automobila, starac je izvadio revolver i upucao mladića iz blizine, a potom ga je "overio".
03. 02. 2025. u 16:43
Komentari (1)