KULEBA O RAZGOVORIMA SA BLINKENOM: U narednim danima očekujemo efekte
UKRAJINSKI ministar spoljnih poslova Dmitro Kuleba izjavio je danas da očekuje da će rezultati njegovih razgovora sa američkim državnim sekretarom Entonijem Blinkenom biti realizovani u narednim danima, što uključuje nove sankcije Rusiji i više oružja za Ukrajinu, prenosi Rojters.
Foto: Printskrin Youtube / Noticieros Televisa
U obraćanju novinarima, Kuleba je rekao da je razočaravajuće to što NATO odbija da sprovede zonu zabrane letova iznad Ukrajine, i naglasio da će to dovesti do još žrtava među civilima.
Blinken i Kuleba sastali su se danas na granici Ukrajine sa Poljskom, kako bi razgovarali o naporima Zapada da podrži Ukrajinu i izoluje Rusiju, u nadi da će se tako okončati rat koji treje već 10 dana, navodi Rojters.
BONUS VIDEO - RUSKI KOMANDOS O BORBI SA DESNIM SEKTOROM: "Predali su se, veliki pozdrav građanima Rusiji!"
Preporučujemo
VAZDUŠNI DUEL RUSA I UKRAJINACA: Oboreno pet ukrajinskih aviona, helikopter i dron
05. 03. 2022. u 18:03
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN GUBI KRIM? U toku je "duboka operacija" - Ukrajina izvodi brz povratak poluostrva nakon 12 godina
ZAPADNI mediji i stručnjaci danima unazad predviđaju da bi se poluostrvo Krim moglo vratiti pod ukrajinsku kontrolu, jer je Ukrajina prekinula ruske linije snabdevanja.
06. 06. 2026. u 08:59 >> 08:59
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)