ZA DVA DANA: Turska obavila najmanje 62 evakuaciona leta iz Kabula
TURSKI ministar odbrane Hulusi Akar rekao je danas da su u poslednja dva dana obavljena najmanje 62 evakuaciona leta sa međunarodnog aerodroma u Kabulu.
Foto: Tviter/Printskrin
Akar je dodao da su turske trupe i drugi vojnici NATO-a uključeni u pokušaje da se uspostavi mir u Kabulu, piše TASS.
Naveo je i da je Turska angažovana u razgovorima sa Sjedinjenim Američkim Državama i drugim saveznicima u NATO-u, kao i drugim državama u vezi sa predlogom Ankare da turske trupe nastave sa operacijom zaštite aerodroma.
-Poručili smo da razmatramo nastavak našeg angažovanja ako se ispune neophodni uslovi, rekao je Akar.
Preporučujemo
TALIBANI PUCAJU NA AERODROMU U KABULU: Rasteruju masu koja čeka ukrcavanje
18. 08. 2021. u 15:57
SATELIT POKAZAO SAV HAOS NA AERODROMU: Avganistanci jure od aviona do aviona kako bi pobegli pred talibanima
16. 08. 2021. u 22:54 >> 11:23
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SRBIJA JE POČASNI GOST U PARIZU" Milanović pobesneo: Oni nisu ni u EU, ni u NATO, ni u Koaliciji voljnih
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović izjavio je danas da Srbija ima ulogu počasnog gosta na vojnom defileu u Parizu povodom Dana Bastilje, a da je Hrvatska počašćena što su je tamo pozvali.
03. 07. 2026. u 15:08
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
ŽENA PODMETNULA BOMBU: Šok otkriće o napadu na ukrajinskog oligarha (VIDEO)
NA SNIMCIMA se vidi osumnjičena sa velikim crnim šeširom, crnim prslukom preko bele odeće i belim sportskim patikama.
02. 07. 2026. u 21:58
Komentari (0)