PRVI U EU KUPILI KINESKO CEPIVO: Sinofarm vakcina odobrena u Mađarskoj!
MAĐARSKA Agencija za lekove odobrila je danas kinesku vakcinu Sinofarm protiv virusa korona, saopštila je direktorka Službe za javno zdravlje Sesilija Mile.
Foto: Z. Jovanović
Mađarski premijer Viktor Orban rekao je jutros da bi Budimpešta mogla da potpiše ugovor o kupovini kineske vakcine protiv virusa korona danas ili sutra, i dodao da je ta zemlja čekala da vidi kako će proteći masovna vakcinacija kineskom vakcinom u Srbiji, prenosi Rojters.
Orban je za državni radio rekao da će sam izabrati kinesku vakcinu, jer njoj najviše veruje.
Prva isporuka Sinofarma mogla bi da sadrži milion doza.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
OPASNI MUTIRANI VIRUS SVUDA U REGIONU: Britanski soj otkriven u Severnoj Makedoniji
27. 01. 2021. u 20:10
OPASNI MUTIRANI VIRUS SVUDA U REGIONU: Britanski soj otkriven u Severnoj Makedoniji
27. 01. 2021. u 20:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
SNIMLjEN U VUKOVARU: Vozaču iz Borova 2. NAJVEĆA KAZNA u istoriji Hrvatske - evo šta je zgrešio
PREMA svemu sudeći, hrvatska policija u poslednje vreme izriče sve veće novčane kazne za počinjene saobraćajne prekršaje.
20. 07. 2026. u 19:45
Komentari (0)