ZAGLAVLJENI ASTRONAUTI ĆE MORATI DA SAČEKAJU: Vraćaju se tek krajem marta
NASA je saopštila da će povratak astronauta Sani Vilijams i Buča Vilmora sa Međunarodne svemirske stanice (ISS) biti odložen do kraja marta, čime je njihova misija, koja je prvobitno trebalo da traje samo osam dana, produžena na više od devet meseci.
Foto: Printskrin
NASA je potvrdila da će Vilijams i Vilmor, zajedno sa astronautom Nikom Hejgom i ruskim kosmonautom Aleksandrom Gorbunovim, na Zemlju da krene nakon misije "Crew-10", koja je sada planirana za kraj marta, preneo je Rojters.
Misija "Crew-10" prvobitno je bila zakazana za februar, a NASA je objasnila da je odložena kako bi timovi imali dovoljno vremena da završe pripreme za novu kapsulu "Dragon" koja će biti korišćena u misiji.
Astronauti su na ISS stigli ovog juna, a povratak im je odložen za februar nakon što kapsula "Boing Starliner", kojom su došli, nije uspela da se vrati na Zemlju.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
ISTRAŽIVANjE DALO ODGOVOR: Da li je na Veneri ikada bilo života sličnog onom na Zemlji
03. 12. 2024. u 00:31
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RASPADA SE PARTNERSTVO SA PUTINOM: Ukrajina dobila ključnog saveznika u NATO-u
PRE otprilike deset godina, rat u Siriji pomogao je da se stvori neočekivano partnerstvo na Bliskom istoku između Turske i Rusije. Međutim, ono se sada raspada, tvrdi Njujork tajms. Naime, Turska snažno pomaže Ukrajini da stvori uporište u delu sveta gde je ruski predsednik Vladimir Putin ranije uživao značajan uticaj.
08. 06. 2026. u 09:25
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)