GRADI SE NAJDUŽI PEŠAČKI MOST NA SVETU: Češki viseći prelaz biće dugačak 721 metar
REKORDNO dug viseći most trebalo bi da se otvori na severoistoku Češke u maju, koji će planinarima omogućiti prečicu kroz oblake uz zadivljujući pogled između vrhova planine Kralicki Snežnik.
most
Prema češkim turističkim radnicima, Skybridge biće najduži viseći most na svetu, koji se proteže 721 metar između dva planinska grebena.
Smešten je u blizini letovališta Doln Morava i premošćuje dolinu Mlynickeu dolina visine od 95 metara. Svečano otvaranje mosta planirano je za 9. maja, koji je izgrađen u blizini vidikovca Skywalka, 55 metara visoke platforme sa koje se može spustiti toboganom 100 metara.
Odmaralište za zimske sportove i planinarenje Doln Morava nalazi se oko 200 kilometara istočno od Praga, blizu granice s Poljskom.
Preporučujemo
POLjSKA OŠTRO "KRENULA" NA RUSIJU: Andžej Duda potpisao ukaz o potpunom embargu!
15. 04. 2022. u 10:58
ZAHAROVA ISMEJALA POLjAKE: "Da li ste toliko siromašni da morate da pljačkate?"
13. 04. 2022. u 18:46
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
POREKLO EDINA DžEKA: Rođen u Sarajevu, ali koreni Dijamanta su sa druge strane BiH
U JEDNOM intervjuu za britanske medije opisao je taj period kao vreme preživljavanja, ističući da rat tera decu da mnogo ranije odrastu i suoče se sa životnim lekcijama za koje nisu spremna.
19. 06. 2026. u 07:02
Komentari (0)