ZAJEDNO DO JOŠ BOLJIH USLOVA: Uprava Studentskog centra "Beograd" svake nedelje uživo sa studentima
SASTANAK sa studentima oči u oči, svake nedelje u drugom domu, nova je praksa koju je uvelo rukovodstvo Studentskog centra "Beograd". Cilj je da, u neposrednom razgovoru, studenti ukažu nadležnima čime su nezadovoljni, šta bi promenili, iznesu svoje predloge i sugestije, kako bi zajedno učinili da uslovi stanovanja i ishrane u domu bili još bolji. Prvi na "dnevnom redu", što je za očekivati obzirom da se radi o najvećem akademskom kampusu na Balkanu, bio je Studentski grad.
Direktor SCB Goran Minić, je naveo da je stekao utisak da nije imao dovoljno informacija sa terena o tome šta se stvarno dešava u domovima, zbog čega je to hteo da sazna lično od studenata.
- Neko sam ko je, tokom svih godina studija, stanovao najpre kao brucoš u Karabarmi, pa Studenstkom gradu, tako da dobro znam šta znači živeti u domu - naveo je Minić. - Prvo što smo uradili su klime i internet, nešto što je nama nedostajalo kada smo studirali. Mislim da su uslovi života drastično bolji, nego ranije. U proteklom periodu je najviše uloženo u sređivanje Studenskog grada, pre svega zbog Unvierzijade koja je odložena.
CENA
Smeštaj, u zavisnosti od doma i kategorije košta od 1.500 do 3.000 dinara, uz dodatne usluge do 4.000 dinara.
- Stduenti imaju mogućnost da rade preko omladinske, za dnevnicu od 1.500 do 2.000 dinara, tako za par dana mesečeno mogu da zarade da plate kiriju i hranu - rekao je Cvijović.
- Niko nije znao da nam kaže zašto se dešavalo, zato je bitna komunikacija i da se razgovara - kazala je Jadranka Popović, apsolvent Fakulteta veterinarske medicine. - To je izazvalo revolt kod nekih kolega, pošto je povećana cena stanarine, a mi ne dobijamo bolju uslugu. Svesni smo situacije i da, ako bude bilo restrikicija, odnosiće se i na nas. Ali, da imamo toplu vodu onda kada nam najviše treba od 7 do 10, od 14 do 17, od 20 do 24 časa.
Minić je istakao da je to bio samo probni period, da bi se videlo kolike su uštede, kao i reakcije studenata. On je naveo da je stiglo samo 40 mejlova sa negativnim reakcijama i naveo da će se uprava trditi da tople vode, tokom dana, bude onda kada je studentima najpotrebnija.
AMBULANTA
Studenti su predložili da ambulanta radi i vikendom, da se organizuju akcije društveno korisnog rada, da se plastične čaše za vodu u restoranima zamene staklenim, što bi bila ušteda. Od oko 10.500 stduenta koji žive u domovima, njih 4.600 je smešteno u Studentskom gradu.
- Povećanje cena smeštaja i ishrane, koje nisu menjane devet godine je bilo neminovno - rekao je Vladimir Cvijović, zamenik direktora SCB. - Doručak, ručak i večera zajedno koštaju 266 dinara. Na taj iznos, koji studenti plaćaju, država dotira još 230 dinara. Za 497 dinara, moramo da nabavimo namirnice, čija je cena skočila, sredstva za higijensko održavanje objekata, da obezbedimo mašine, stimulacije za plate zaposlenih, koje su jako male i teško je naći radnike. Nekada nemamo baš realnu predstavu da sve to košta.
On je istakao da je paradoks je da se, studenti na ekonomskim mestima retko žale, a na budžetskim koja su u proseku tri po puta jeftinija, često.
"SRAM TE BILO, OAFE ŠICE" Mask žestoko odgovorio Šolcu zbog onoga što je rekao u Davosu
AMERIČKI milijarder Ilon Mask poručio je nemačkom kancelaru Olafu Šolcu da treba da ga bude sramota nazvavši ga "Oafom Šicom".
22. 01. 2025. u 08:22
"NEMA VIŠE MIRA" Nemački general dao alarmantnu izjavu o ratu sa Rusijom
VIŠE nema mira između Rusije i Nemačke, rekao je general Bundesvera Andre Bodeman u intervjuu za BR24, prenosi RIA Novosti.
20. 01. 2025. u 12:50
RADIOAKTIVNA TAJNA U LEDU GRENLANDA: Mreža tunela i nuklearni otpad - potencijalni problem za Trampa (FOTO/VIDEO)
KAKO se planeta zagreva, "Camp Century" - smešten na jednoj od najudaljenijih lokacija na Zemlji, oko 1.500 kilometara severno od Nuka, glavnog grada Grenlanda - postao je predmetom obnovljenog interesovanja i zabrinutosti oko toga koliko će dugo ostati zakopan.
19. 01. 2025. u 10:15
Komentari (0)