SKULPTURE,CRTEŽI I KOLAŽI SANJE SREMAC: Život ispisan peskom
U NOVOJ seriji radova, nazvanoj "Seme", koja će biti pred publikom od petka, 22. septrembra, u Maloj galeriji ULUPUDUS-a, Sanja Sremac nastavlja da istražuje, vraćajući se organskom i iskonskom, u izradi svoj skulptura - objekata.
Foto promo
Ove skulpture, instalacije su izrađene u tehnici kamenine, u vrlo smelim kombinacijama sa peskom, staklom i metalnim elementima. Postavku čine i slike-kolaži, urađeni kombinovanom tehnikom akrila i peska.
- Cela postavka je jedna ozbiljno pripremljena i osmišljena igra formi, materijala i boja (crvena, crna i bela ). Oblicii i simboli su puni života, materijali svojim sastavom, tvrdoćom i kompaktnošću daju određeni moćni ton eksponatima, a kontrasti boja podsvesno utiču na posmatrača i u nama izazivaju različita emotivna stanja - ističe se u najavi ove postavke, koja će biti otvorena do 6. oktobra.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
PRIPREMA SE OKTOBARSKI LIKOVNI SALON: Leskovački kulturni centar raspisao konkurs
21. 09. 2023. u 19:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)