IZLOŽBA SEKCIJE ZA TEKSTIL I SAVREMENO ODEVANJE ULUPUDUS: "Aksesoar", sav od unikata
SEKCIJA za tekstil i savremeno odevanje ULUPUDS je pre 15 godina osmislila koncept izložbe "Aksesoar", ne sluteći da će, iz godine u godinu, rasti interesovanje za izlagače i da će postati jedna od najposećenijih, koje organizuje ovo Udruženje.
Foto promo Galerija Singidunum
U galeriji "Singidunum", od 17. novembra, okupiće je 39 umetnika svih generacija, različitih poetika i autorskih rukopisa. Pored članova Sekcije za tekstil i savremeno odevanje na postavci izlažu i umetnici iz Sekcije za keramiku, Vajarske sekcije, Slikarsko-grafičke sekcije, Sekcije za scenografiju i kostimografiju, Dizajn sekcije... Posetioci će, uz uživanje u unikatnim, ručno rađenim modnim detaljima ( torbe,rukavice,šalovi,ešarpe,marame,nakit, pojasevi, kape... ) različitih materijala ( koža,svila,pamuk,vuna,keper,somot,džins,metal,drvo ... ) i tehnika izrade, moći i da ih kupe.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VATRENO NA KRIMU: Ukrajina "odsekla" poluostrvo, mostovi sravnjeni - eksplozije i požari na vojnim i infrastrukturnim lokacijama
U NOĆNOM napadu dronovima izbio je požar u rafineriji nafte Afipski u ruskom Krasnodarskom kraju, strateškom energetskom pogonu koji je od početka rata česta meta napada.
11. 06. 2026. u 15:25
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)