PREMINUO SLIKAR KOSTA BUNUŠEVAC: Javnost ga poznaje i kao omiljenog lika Super Ridža iz filma "Kako je propao rokenrol"
ČLAN slikarske sekcije Udruženja likovnih umetnika Srbije Kosta Bunuševac umro je u 73. godini, u sredu 8. septembra, potvrđeno je danas u ULUS-u
Foto: Printscreen/Jutjub
Kosta Bunuševac rođen je 1948. u Splitu, u tadašnjoj Jugoslaviji, a završio je odsek slikarstva na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu 1971, u klasi profesora Stojana Ćelića.
Bunuševac je ostvario brojne samostalne i grupne izložbe u zemlji i inostranstvu, a bio je multimedijalno orijentisan kroz teatar, dizajn, marketing, pronalazaštvo, muziku, arhitekturu, glumu na filmu, pozorištu i na televiziji.
Radio je kao profesor na Akademiji lepih umetnosti od 1999. do 2007, idejni je tvorac nagrađene TV emisije "Oliver Mandić i Beograd noću", a javnost ga poznaje i kao omiljenog lika Super Ridža iz filma "Kako je propao rokenrol".
BONUS VIDEO:
Kakav je bio Dragan Nikolić - Gospodin mangup?
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"KULTURNA DIPLOMATIJA OD IZUZETNE VAŽNOSTI" Selaković: Beograd dobija šest novih muzeja
20. 05. 2026. u 14:41
INSTITUCIJA KOJA ČUVA NAŠ IDENTITET: Obeležena stogodišnjice Arhiva Vojvodine (FOTO)
19. 05. 2026. u 16:44
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
POREKLO VOJINA ĆETKOVIĆA Rođen u Kruševcu, a koreni mu nisu iz Srbije: "Nikada se nisam odricao dedova i pradedova - ponosan sam"
"JESAM, ponosan sam na svoje poreklo."
20. 05. 2026. u 16:57
Komentari (0)