TEATAR NA OTVORENOJ SCENI U ČORTANOVCIMA: Osmi "Novi tvrđava teatar" od 3. do 8. septembra

J.S.

23. 08. 2021. u 21:06

OSMI Ambijentalni pozorišni festival "Novi tvrđava teatar" ove godine biće održan od 3. do 8. septembra, na otvorenoj sceni ispred Vile Stanković u Čortanovcima.

ТЕАТАР НА ОТВОРЕНОЈ СЦЕНИ У ЧОРТАНОВЦИМА: Осми  Нови тврђава театар од 3. до 8. септембра

Foto: J.S.

- Prodaja karata za ovaj  festival počela je danas, putem prodajne mreže GigsTidž. Cena pojedinačne ulaznice je 1000, dok karta za celokupni program iznosi 4000 dinara . U cenu karte uračunat je i autobuski prevoz do Vile Stanković, koji će biti organizovan svake večeri iz Novog Sada i Beograda, s tim da je prilikom kupovine ulaznice potrebno naglasiti da li je potreban i prevoz.- poručuju organizatori.

Na programu 8. Novog Tvrđava Teatra naći će se pet takmičarskih predstava i jedna studentska, u čast nagrađenih.Festival će započeti premijerom predstave "Život se sa mnom mnogo poigrao", u produkciji Novog tvrđava teatra. Tekst je zasnovan na istoimenom romanu Davida Grosmana, u dramatizaciji Darka Lukića i režiji Dina Mustafića. Priča prati životni put junakinje Eve Panić Nahir, jedne od zatočenica na Golom otoku.

Foto: J.S.

Uslediće predstave "Ostajem ostati", u samostalnoj produkciji grupe glumaca iz Novog Sada, a u režiji Gabriele Crnković, pa predstava "Jugoslavija, moja dežela" u koprodukciji Gledališča Koper i Pozorišta Prijedor. Zatim će publika imati priliku da pogleda "Nesrećne" Pozorišta Figura Studio iz Georgenija (Rumunija), te "Berače snova" Zvezdara teatra iz Beograda.

Foto: J.S.

Naposletku, predstavu u čast nagrađenih – "Grupna terapija", izvešće studenti master studija Fakulteta savremenih umetnosti, u klasi profesorke Vide Ognjenović.

Predstave se igraju od 20 časova. U slučaju kiše, program se premešta u Novosadsko pozorište/Újvidéki Színház (Jovana Subotića 3–5, Novi Sad).

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
pogledaj sve

Komentari (0)

ODRŽIVA ARHITEKTURA: Važnost energetske efikasnosti