ARSENAL U STANU: Pripadnici kraljevačke policije zaplenili oružje i drogu
ZBOG sumnje da je počinio krivična dela nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, kao i neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, pripadnici kraljevačke policije uhapsili su D.Š.(54) iz Kraljeva.
Foto: PUK
Policija je prilikom pretresa stana i drugih prostorija osumnjičenog u okolini Kraljeva pronašla gotovo pravi arsenal - ručno izrađen pištolj, vazdušnu pušku, dva električna detonatora, sporogoreći detonarski štapin dužine oko 63 metra, kapisle sa plastičnim nosačima, školsku dimnu granatu, tri metalne kutije sa barutom, nagaznu minu, kao i 488 metaka različitog kalibra.
Osim toga pronađeno je i zaplenjeno i oko 1,8 kilograma marihuane i digitalna vagica za precizno merenje.
Osumnjičeni je zadržan do 48 sati i on će, uz krivičnu prijavu, u zakonskom roku biti priveden Višem javnom tužilaštvu u Kraljevu na saslušanje.
Preporučujemo
U Novom Pazaru uhapšene dve osobe zbog pogibije radnika na gradilištu
27. 06. 2026. u 00:18
ISTRAGA UBISTVA ALEKSANDRA NEŠOVIĆA : Danka Vuković ispričala da je poslala novac i tompuse, a ne pištolj
26. 06. 2026. u 20:00 >> 20:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)