JEDAN PRIZNAO, DRUGI POD ISTRAGOM: Posle hapšenja pripadnika jedinice za obezbeđenje zbog iznošenja oružja iz MUP
POLICIJSKI službenik Jedinice za obezbeđenje, Mihajlo L. (49) osuđen je na godinu dana kućnog zatvora, na osnovu sporazuma o priznanju krivičnog dela, koji je sklopio sa Tužilaštvom za organizovani kriminal.
Foto Ilustracija Shuterstock
On je uhapšen krajem avgusta zbog sumnje da je sa kolegom Miloradom T. (38) na improvizovanom strelištu u Novom Slankamenu organizovao prezentaciju oružja, puške i pištolja, vlasništvo MUP Srbije, koje su iznosili iz policijskog magacina i omogućavali pojedinim osobama da pucaju iz njega. Pritom, kako se sumnja, u te svrhe su koristili i municiju koja je vlasništvo MUP. Protiv Milorada T., kako saznajemo, postupak je nastavilo da vodi Više tužilaštvo u Sremskoj Mitrovici.
Pored njih, policija je bila privela i češkog državljanina Tomasa L. (34), koji je na osnovu sporazuma osuđen na uslovnu kaznu i deset godina proterivanja iz Srbije. On se, prema informacijama koje smo dobili, trenutno nalazi u ekstradicionom pritvoru i čeka izručenje Češkoj, s tim što je izjavio žalbu na rešenje o potvrđivanju sporazuma.
Nakon hapšenja, u medijima je objavljeno da je Tomas L. bio obučavan da gađa iz automatske puške, kao i da je tokom boravka u našoj zemlji koristio dokumenta čak tri države.
- U Srbiju je ušao sa pasošem Dominikanske Republike, a u zemlju ga je uveo jedan od uhapšenih policajaca - kaže izvor "Novosti" blizak istrazi. - Pored toga, imao je lična dokumenta Slovačke i Emirata. U međunarodnim okvirima, on je poznat i kao krijumčar oružja. Pored ovog stranca, još dvojici muškaraca iz Beograda je omogućeno da gađaju iz ove puške marke "sig sauer".
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)