SUĐENJE ZA TRAGEDIJU U “MILANU BLAGOJEVIĆU”: Veštačenje pobija svedoka

U OSNOVNOM sudu u Ivanjici u sredu je nastavljeno suđenje za tragediju u preduzeću “Milan Blagojević”, koja se dogodila u julu 2017. godine kada su nastradala dvojica radnika, Milomir Milivojević (25) i Milojko Ignjatović (55).

СУЂЕЊЕ ЗА ТРАГЕДИЈУ У “МИЛАНУ БЛАГОЈЕВИЋУ”:  Вештачење побија сведока

Foto: V. Ilić

Na ročištu je saslušan svedok ove nesreće Marko Mitrović, bivši radnik u ovoj namenskoj fabrici.

Da podsetimo, optuženi za ovu tragediju su generalni direktor Radoš Milovanović, kao i rukovodilac pogona Raketna goriva, u kome se dogodila tragedija, Vladimir Lončarević i rukovodilac sektora Bezbednost i zaštita na radu Tomo Stojić. Sva trojica optuženih, koji su ranije saslušani, negirali su krivicu.

Foto: V. Ilić

Radoš Milovanović (u sredini) pred sudom

Prilikom unakrsnog ispitivanja svedoka Mitrovića, na čije svedočenje su uložili prigovore svi branioci optuženih, a zbog “selektivnog sećanja na nesrećni događaj”, kao i zbog “neslaganja njegovog svedočenja sa izjavom datom pre tri godine pred tužiocem”, on je napomenuo da se u pogonu u kome je izbio požar nije aktivirao protivpožarni sistem. Međutim, to su negirali advokati, punomoćnici optuženih, naglasivši da se u nalazu veštaka napominje da se “sistem aktivirao, te da je ceo pogon bio mokar od vode”. On je, takođe, uporno tvrdio da se u magacinskom prostoru nalazilo mnogo više od dozvoljene količine baruta, iako to, kako su branioci naglasili nije merodavno, odnosno “nije moglo uticati na ishod nesreće”, što takođe stoji u nalazu veštaka. Ovo ispitivanje trajalo je punih pet sati, i ono nije završeno, pa je novo ročište, odnosno nastavak saslušanja svedoka, zakazano za 1. jul tekuće godine.

Foto: V. Ilić

Radnici ovog lučanskog preduzeća, kao i uvek do sada, na suđenje su ispratili Milovanovića iz fabričkih pogona.

-Ovo je veoma opasna i štetna proizvodnja i zato je naš prioritet bezbednost zdravlja na radu i zaštita od požara. Permanentno radimo na njihovom poboljšanju i unapređenju i ulažemo značajna sredstva u tom cilju. Bez obzira na situaciju sa koronom, preduzeće planira da u ovoj godini uloži oko 252 miliona dinara za povećanje bezbednosti i poboljšanje zdravlja radnika – rekla nam je Milka Jovanović Božić, referent za odnose sa javnošću u fabrici. - Nastavljamo i sa investicijama osvajanjem novih tehnologija i unapređenjem postojećih. Plan investicija u ovoj godini vredan je četiri miliona evra, koji će biti izdvojeni iz sopstvenih sredstava preduzeća.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (2)

HUMANOST U GLAVNOJ ULOZI: Fondacija Mozzart nastavlja sa ulaganjima u zajednicu