"NJU SAM PRVU ZAVRŠIO": Svedočenja policajaca na suđenju za dvostruko ubistvo u Rakovcu kod Beočina
PRVI sam se popeo na sprat kuće, otvorio vrata i u prvom delu sobe video krv, a u drugom ženu na podu, a pored njenog tela bio je muškarac.

FOTO:Lj.P.
Žena nije davala znakove života, a muškarcu smo stavili lisice na ruke i izveli ga u dvorište. Na moje pitanje gde je majka, odgovorio je: "Nju sam prvu završio, dole u prizemlju".
To je u nastavku suđenja Branislavu Radiću (48) iz Rakovca, osumnjičenom da je 18. februara 2024. godine, pod dejstvom alkohola sa 2,84 promila, kršeći meru zabrane prilaska i komuniciranja sa bivšom suprugom, na svirep način ubio bivšu taštu Nadu Četnik (75) i nekadašnju suprugu Draganu Radić (47), u svom svedočenju rekao Goran Milovanović, policajac PS Beočin, koji je sa još dvojicom kolega prvi stigao na mesto porodične tragedije. Kako je ispričao pred Višim sudom u Novom Sadu, dok je išao prema spratu, u sobi je video svetlost i siluetu kako se kreće.
Sin i brat
VUK Radić, sin osumnjičenog Branislava, koji je juče u novosadski Viši sud doveden iz KPZ u Sremskoj Mitrovici gde se nalazi na izdržavanju kazne, kao privilegovani svedok, iskoristio je tu zakonsku mogućnost da ne svedoči. Istim pravom koristio se i Branislavov brat Duško Radić.
- U prostoriji na spratu videli smo i dva kuhinjska noža, a po mojoj proceni Radić je bio pod dejstvom alkohola - izjavio je ovaj policajac. - Kada sam sišao u prizemlje kuće, vrata su bila otvorena, i u sedećem položaju, oslonjenu na zid, sa glavom na grudima, zatekli smo stariju ženu. Ni ona nije davala znakove života. Posle toga došle su kolege iz interventne, lekarska ekipa iz Doma zdravlja u Beočinu, forenzičari i urađen je uviđaj.
Svedočeći o toj večeri, policajac Radoslav Jeremić je sudskom veću kazao da ih je dežurna služba obavestila da se u Rakovcu najverovatnije dogodilo ubistvo, i da su se on i kolege Milovanović i Popović odmah uputile tamo da provere o čemu je reč.
- Probali smo da dozovemo nekoga od ukućana i proverimo tačnost dojave, ali se niko nije javljao - ispričao je ovaj svedok, dodajući da je Milovanović, kao najstariji i najiskusniji među njima trojicom, prvi išao i popeo se na sprat.
Preporučujemo

UDAVIO SINA I SUPRUGU, PA POBEGAO: Dvostruko ubistvo potreslo opštinu Kalesija kod Tuzle
13. 02. 2025. u 20:00

AMBASADA SRBIJE HITNO REAGOVALA: Skandalozna izjava potpredsednika Vlade Severne Makedonije
AMBASADA Srbije u Skoplju izrazila je danas duboku zabrinutost povodom izjave potpredsednika Vlade Severne Makedonije zaduženog za dobro upravljanje Arbena Fetaija povodom 26. godišnjice agresije NATO-a na SR Jugoslaviju, koja "ne doprinosi izgradnji uzajamnog poštovanja između dve zemlje.
25. 03. 2025. u 19:11

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

MORALA JE DA ISPUNI 7 BIZARNIH USLOVA: Kako je Ri Sol Džu postala žena severnokorejskog lidera?
RI SOL DžU supruga severnokorejskog lidera Kim Džong Una, obavijena je velom misterije, a informacije o njihovom odnosu su ograničene i često nepotvrđene zbog zatvorenosti Severne Koreje
26. 03. 2025. u 13:12
Komentari (0)