NIŠKI HAKER JOŠ NIJE IZRUČEN SAD: Apelacioni sud usvojio je žalbu odbrane Kristijana Krstića
APELACIONI sud u Beogradu usvojio je žalbu odbrane i preinačio rešenje Višeg suda o izručenju Kristijana Krstića iz Niša američkim vlastima.
Ilustracija / Foto Shutterstock
Prema rečima advokata Milana Petrovića, reč je o postupku izručenja koje je pokrenula država Njujork protiv Krstića.
- Ostaje još jedan postupak u kome se nalazi 11 optuženih, koji je trenutno u zastoju zbog odluke suda u Strazburu i njihove preporuke da se zastane sa izručenjem - kaže Petrović.
Nakon istrage FBI sud u Teksasu podigao je optužnicu protiv 11 hakera, mahom iz Niša, koji se terete za zaveru, internet prevaru i pranje novca. Sumnjiče se da su ukrali oko 70 miliona dolara, uglavnom od Amerikanaca, prodajući im preko interneta nepostojeće kriptovalute.
Naši istražni organi su ih uhapsili, proveli su više od dva meseca u istražnom pritvoru, a nakon što su pušteni da se brane sa slobode pomenuti Kristijan i njegova supruga su nestali, odnosno nisu dostupni pravosudnim organima.
Preporučujemo
TINEJDžER HAKOVAO "UBER": Saopštio da razmišlja o objavljivanju izvornog koda kompanije
19. 09. 2022. u 11:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)