ZLOSTAVLJAO, PA UBO HLADNIM ORUŽJEM? Određen pritvor Novosađaninu B,K. (67) osumnjičenom za pokušaj ubistva sina
SUDIJA za prethodni postupak Višeg suda u Novom Sadu, odredio je danas pritvor do 30 dana Novosađaninu B,K. (67) koji je u ponedeljak uveče, kako se sumnja, hladnim oružjem povredio sina A.K. (43). Šestedesetsedmogodišnjak se sumnjiči za pokušaj teškog ubistva, odnosno da je pokušao da ubije člana svoje porodice kog je prethodno zlostavljao.
FOTO:Lj.P.
Pritvor osumnjičenom je, kako je za „Novosti“ rekla Jelena Ostojin, portparol Višeg suda u Novom Sadu, određen iz razloga postojanja osobitih okolnosti koje ukazuju da bi osumnjičeni ostankom na slobodi mogao ometati postupak uticajem na svedoke.
Nemili događaj odigrao se u novosadskom naselju Klisa, u Ulici Radivoja Prodanovića, prvog dana jula oko 19 časova, kada je hladnim oružjem povređen A.K. , a policija je ubrzo posle toga uhapsila njegovog oca B.A. pod sumnjom da je sina ubo u stomak.
Prema nezvaničnim saznanjima, u porodičnoj kući u kojoj žive otac i sin sa svojim porodicama, došlo je do prepirke između oca i sina, a onda je otac u jednom trenutku nožem povredio sina. Ubrzo je stigla policija i Hitna pomoć i povređenog u svesnom stanju prevezla u bolnicu, odakle je posle saniranja povrede otpušten na kućmo lečenje.
Ocu osumnjičenom za pokušaj teškog ubistva sina, policija je, kako nezvanično saznajemo, iste večeri izrekla obe hitne mere, odnosno meru privremenog udaljenja iz stana i zabranu da kontaktira ostale članove porodice.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN GUBI KRIM? U toku je "duboka operacija" - Ukrajina izvodi brz povratak poluostrva nakon 12 godina
ZAPADNI mediji i stručnjaci danima unazad predviđaju da bi se poluostrvo Krim moglo vratiti pod ukrajinsku kontrolu, jer je Ukrajina prekinula ruske linije snabdevanja.
06. 06. 2026. u 08:59 >> 08:59
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)