HAPŠENJE ZBOG KORUPCIJE: "Pao" referent za izdavanje taksi dozvola
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije UKP, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su J. S. (44) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba službenog položaja.
Foto printskrin RTCG
On se sumnjiči da je kao zaposleno lice za pravne poslove u oblasti saobraćaja u Gradskoj upravi Grada Subotica, prekoračenjem granica svog službenog ovlašćenja, za 15 preduzetnika i jedno pravno lice, uz neovlašćeno korišćenje poverenih pečata i faksimila, izdao rešenje za dobijanje dozvole za obavljanje taksi prevoza, kao i odobrenja, bez zakonskog osnova i mimo znanja nadređenih.
Na taj način, kako se sumnja, taksi prevoznicima se omogućavalo da tim dokumentima prijave početak obavljanja taksi delatnosti, ugrade taksimetar, pribave tablice sa „TX“ slovima i tako nelegalno otpočnu prevoz putnika.
Kako se sumnja, J. S. nije vodio evidenciju o izdatim dozvolama taksi vozila i taksi vozača, zbog čega nije bila ažurirana baza taksi prevoznika, te je na taj način premašen propisan broj taksi prevoznika na teritoriji ovog grada.
Osumnjičeni je, uz krivičnu prijavu, priveden nadležnom tužilaštvu.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)