BANKARSKE provizije na uplate, koje su često upadljivo visoke, izgleda da su pojedinim klijentima dozlogrdile, pa su čak rešili da presaviju tabak i tuže banke.

Komentari (2)

Kiza

12.11.2020. 09:39

Занимљив коментар НБС?!? "...Такође, подсећамо да пракса уговарања висине накнада у одређеном проценту постоји и у другим областима, па тако и код појединих услуга државних органа, судова, адвоката и јавних бележника..." Па управо ОВО и јесте проблем! За потпуно ИСТИ посао, са истим радњама и на истоветним уплатницама, "услуга" се наплаћује у зависности од новчане вредности трансакције! И сад НБС уместо да се потруди да се уведе ред у овој области, још оправдава овакву, очигледно лоповску праксу уставним слободама?!? Само кажем...

Bokinjo

12.11.2020. 09:53

Застареле технологије или технологије које су у функцији да наплате корисницима што више и што дуже. Да платим струју на веб страници електропривреде нема опције мора преко банке. Као да су се договорили како да сисају потрошаче. Имам искуство из друге земље одеш на сајт фирме и њима директно зплатиш кредитном картицом и нема никакве провизије. Једино платиш годишњу чланарину која је фиксна и можеш да платиш неограничен број рачуна путем картице. А у Србији ме уверавају да је то исто као кад имаш рачун у банци па пребацујеш уплате на рачуне фирми. Е па није исто ни из близа.