KRAGUJEVAČKI PRIVREDNI SAVET: Privreda vapi za kvalifikovanim radnicima

Saradnja privrede i akademske zajednice bila je tema kojom se bavio nedavno osnovani Privredni savet Grada Kragujevca. Bolje povezivanje lokalne privrede sa obrazovnim institucijama kako bi se odmah dobili kvalifikovani kadrovi jedan od zadataka novog saziva ovog radnog tela, čiji su članovi većinom iz redova uspešnih privrednika.

КРАГУЈЕВАЧКИ ПРИВРЕДНИ САВЕТ:  Привреда вапи за квалификованим радницима

Foto : GK

-Nedostatak kvalifikovanih kadrova je akutuelan ne samo u našem gradu ili državi, već i u zemljama Evrope. Kandidovaćemo ideje za prevazilaženje ovog problema, a kao jedno od ključnih rešenja vidimo dublje povezivanje lokalne privrede sa obrazovnim institucijama, u saradnji sa lokalnom samoupravom – rekao jeNenad Cvetković, predsednik  gradskog Privrednog saveta.  

Članovima  saveta predstavljen je Nacrt odluke o budžetu grada Kragujevca za 2025. godinu.

-Kroz program podrške lokalnom ekonomskom razvoju za privrednike koji u skladu sa programom lokalne samouprave žele da unaprede svoje poslovanje u budžetu grada za 2025. godinu planirano je 15 miliona dinara - rekao je prof. dr  Nenad Stanišić, član Gradskog veća za finansije. Stanišić je dodao da će poslovanje ’’zelene ekonomije’’ biti princip programa Lokalnog ekonomskog razvoja i jedan od kriterijuma za predlaganje i vrednovanje svih projekta koje privreda bude dostavljala po navednom konkursu.

Strategija razvoja privrede grada vodi u smeru razvoja  informaciono-komunikacionih tehnologija i metalskog sektora - čulo se na na ovoj sednici Privrednog saveta.

- Zato mi Kragujevac u budućnosti vidimo kao jedan od  privrednih centara jugoistočne Evrope. Izgradnja Severne obilaznice oko grada svakako će doprineti ekonomskoj mobilnosti. Osim toga što će olakšati teretni prevoz kroz region i omogućiti bržu komunikaciju sa industrijskim zonama i drugim gradovima, otvoriće nove industrijske zone – rekao je  Radomir Erić,član Gradskog veća Kragujevca za privredu, ocenjujući privredni ambijent grada.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

SRBIJA JE VEĆ „PRESUDILA“: Ovaj igrač osvaja Zlatnu kopačku, Ronaldo na kvoti 22, a evo gde je Mesi