CENE RIBE NA PIJACAMA: Koliko košta "pastrmka", a koliko "šaran"
BOŽIĆNI post je počeo, a na posnim trpezama naročito onim slavskim nezaobilazna je riba. Uprkos poskupljenjima koja su građane dočekala sa svih strana, dobra vest stiže iz čačanskih ribarnica jer je cena onih najprodavanijih niža nego prošle godine.
Foto: D. Milovanović
- Ribe koja se najviše kupuju u ovom postu su šaran i pastrmka živa, šaran se ubedljivo najviše prodaje zbog Nikoljdana, ko slavi on obično njega uzima za slavu. Cene ribe su povoljnije nego prošle godine, šaran je bio 850 sada je 749 dinara, pastrmka je 900, sada je 799 dinara - rekao je Zoran Zornić prodavac u jednoj ribarnici.
Osim ribe, tokom posnih dana povećana je i potražnja za voćem i povrćem, pa se tezge šarene uprkos tome što je kraj novembra. Njihove cene, prema rečima prodavaca, nisu se drastično menjale.
Foto: D. Milovanović
Veliki broj građana Čačka odlučio se kao i obično da posti Božićni post, ali kako kažu po meri svoje duše. Osim uzdržavanja u jelu i piću, potrebno je suzdržati se od negativnih misli, gordosti i činiti dobra dela.
- Jedan jako bitan elemenat svakog posta koji je u zadnje vreme pomalo zaboravljen jeste milosrđe. Danas u ova teška vremena milosrđe nam je preko potrebno, kao i to da činimo dobra dela. To ne mora da se odnosi samo na pomoć u odeći, novcu i hrani već može značiti i dobar savet, slušanje i razumevanje problema drugih ljudi - izjavio je sveštenik u Hramu Vaznesenja Gospodnjeg u Čačku, Slobodan Jakovljević.
BONUS VIDEO
(Telegraf)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSI O NAPADU NA PRAVOSLAVNU SVETINjU: Američki "patriot" pogodio Kijevsko-pečersku lavru
MINISTARSTVO odbrane Rusije tvrdi da je Kijevsko-pečerska lavra pogođena raketnim sistemom protivvazdušne odbrane "patriot" američke proizvodnje, navodeći da bi jedan od razloga za to moglo da bude slanje Ukrajini tih raketa kojima je istekao rok korišćenja.
15. 06. 2026. u 10:10
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
ŠTA JE BRE OVO? Misteriozna životinja snimljena u Mačvi (VIDEO)
Kratak video, za koji se navodi da je nastao iz vozila na području Mačve.
13. 06. 2026. u 20:49
Komentari (1)