HOĆEMO LI U JULU IĆI NA MORE? Evo šta kaže doktor Tiodorović - ove uslove moramo da ispunimo!
VEĆ u julu bismo mogli u Grčku na more, što da ne. Ali, uslov je vakcinacija i poštovanje mera. Neophodno je da se u narednom periodu pridržavamo njih, vakcinišemo u što većem obimu i postignemo nivo kolektivnog imuniteta 60, do 70 odsto, kazao je prof. dr Tidorović za TV Prva.

Foto: Tanjug/Zoran Žestić
Prema njegovim rečima, katolički Vaskrs koji je prošao nije uticao na epidemiološku situaciju, da nije zbog toga primećeno iskakanje brojki, ali je naveo da bi naš mogao da predstavlja određeni rizik.
- Naš predstojeći Vaskrs, i proleće, to jest lepo vreme, mogli bi da donesu određeni rizik po epidemiološku situaciju u zemlji. Lepo vreme je izazov. Ljudi su željni slobode. Godinu dana su zatvoreni i žele da izađu u prirodu. To je razumljivo, ali neka izbegavaju gužve, neka drže distancu... U tom slučaju ne bi bilo problema ni na žurci studenata 4. aprila - rekao je prof. dr Tiodorović.
(Blic)
Preporučujemo

U BEOGRADU MANjE OD 800 ZARAŽENIH: Pad broja novoobolelih i u ostalim gradovima Srbije
09. 04. 2021. u 15:31

DA LI VAKCINISANE OSOBE PRENOSE VIRUS? Doktor Šekler razrešio dilemu
09. 04. 2021. u 10:41

EVO KADA SE ĐACI VRAĆAJU U ŠKOLE: Doktor Tiodorović saopštio odluku Kriznog štaba
09. 04. 2021. u 09:41

BEGUNAC IZ ZATVORA UHVAĆEN POSLE 40 GODINA: Odala ga jedna informacija (FOTO)
MUŠKARAC koji je pobegao iz zatvora u Portoriku pre skoro 40 godina uhapšen je u Floridi, saopštila je policija okruga Li.
09. 03. 2025. u 16:04

VUČIĆ OTKRIO VEZE USAID-A I CRTE: Organizacija "Da smradovi odu" dobijala 190.000 evra, biće još mnogo iznenađenja narednih dana
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obišao je u Kovinu završne radove na gradskom kupalištu ''Šljunkara'' i tom prilikom otkrio da je organizacija USAID plaćala 190 hiljada evra preko CRTE organizaciji koja se zove "Da smradovi odu".
09. 03. 2025. u 11:56 >> 13:15

NISU ZDRAVE ZA SVE: Ko ne bi smeo da jede sardine
NUTRICIONISTI naglašavaju koliko je sardina korisna za zdravlje i da bi bilo dobro da se barem 2 puta nedeljno nađe na trpezi.
11. 03. 2025. u 13:33
Komentari (1)