VELIKI USPEH LEŠNIČANINA NA OLIMPIJADI IZ FIZIKE: Bronza za Srbiju
LEŠNIČANIN Strahinja Nikolić, koji je osvojio bronzanu medalju, na upravo održanoj Olimpijadi iz fizike učenika iz 57 zemalja sa svih meridijana, završio je Osnovnu školu u rodnoj varošici, na sredokraći puta Loznica -Šabac, između legendarnog Cera i Vidojevice i reka Drine i Jadra, a u prestonici prestižnu Matematičku gimnaziju.
![ВЕЛИКИ УСПЕХ ЛЕШНИЧАНИНА НА ОЛИМПИЈАДИ ИЗ ФИЗИКЕ: Бронза за Србију ВЕЛИКИ УСПЕХ ЛЕШНИЧАНИНА НА ОЛИМПИЈАДИ ИЗ ФИЗИКЕ: Бронза за Србију](/data/images/2020-07-30/7767_lesnica-strahinja-nikolic-osvajac-bronzane-medalje-na-olimpijadi-iz-fizike-foto-porodicni-album_fmob.jpg)
Foto: Porodični album
Upisao je, kao od šale Elektrotehnički fakultet, što je njegova davna želja, koju svim srecem podržavaju njegovi, kako kaže on, „divni roditelji, majka Biljana i otac Dragan, ali i starija sestra Aleksandra koja je na doktorskim studijama iz medicine“.
- Bila je, zaista, velika konkurencija, kao i neizvesnot, ali je zato pobeda još draža za našu Srbiju – kaže nam Strahinja, koji voli i svoj i Vukov zavičaj, svoju Lešnicu, koji slave njegov uspeh .
-Sigurnim koracima čekam daalje školovanje, ali i naredna takmičenja.
I Aleksandra i Strahinja dobro su naučili stare lekcije od svojih roditelja da ništa nema bolje, vrednije i važnije od znanja, što podrazumeva veliki rad i trud“.I majka i otac su ponosni na svoju decu, koja su, kako kaže Zoran Mitrić, Strahinjin profesor iz OŠ „Petar Tasić“ u svemu bila i ostala za primer, „a najnoviji uspesi to samo potvrđuju“.
- Bio sam presrećan kad mi je Strahinjin otac, Dragan, odmah, javio kakav je njegov sin, moj bivši đak iz fizike, postigao - kaže profesor fizike Zoran Mitrić.
- Znao sam da će da bude uspešan, jer je i talentovan i vredan, i posvećen učenju, posebno naukama poput fizike, koje, uz to, i voli.Kad se tako radi i živi uspeh je zagarantovan i to je velika radost i za njegovu bivšu školu, sve naše đake, nastavnike i učitelje, za čitav kraj, ali i za Srbiju, koju svim srcem voli, što je i ovoga puta pokazao i što će, siguran sam, ko zna koliko puta još da pokaže.
Preporučujemo
![PUBLIKA BILA ŠOKIRANA VENSOVIM IZLAGANJEM: Spomenuo i izbore u Rumuniji, sasuo Evropi istinu u lice PUBLIKA BILA ŠOKIRANA VENSOVIM IZLAGANJEM: Spomenuo i izbore u Rumuniji, sasuo Evropi istinu u lice](/data/images/2025-02-14/572847_tan2025-02-1414552027-0-1_kf.jpg?time=1739558680)
PUBLIKA BILA ŠOKIRANA VENSOVIM IZLAGANjEM: Spomenuo i izbore u Rumuniji, sasuo Evropi istinu u lice
UČESNICI Minhenske bezbednosne konferencije slušali su govor potpredsednika SAD Džej-Di Vensa gotovo bez aplauza, pokazuje snimak prenosa njegovog nastupa na sajtu Bele kuće.
14. 02. 2025. u 17:34
![OTKRIVEN UZROK SMRTI SRPSKE PEVAČICE: Preminula u kolima Hitne pomoći OTKRIVEN UZROK SMRTI SRPSKE PEVAČICE: Preminula u kolima Hitne pomoći](/data/images/2025-02-12/572152_jasna-bosnjakovic-nikad-nije-kasno_kf.jpg?time=1739372786)
OTKRIVEN UZROK SMRTI SRPSKE PEVAČICE: Preminula u kolima Hitne pomoći
JASNA Bošnjaković, pevačica i nekadašnja učesnica šoua „Nikad nije kasno“, preminula je iznenada u 48. godini, na putu ka bolnici.
12. 02. 2025. u 16:05
![RASKRINKAO ESTRADU: Pronađena knjiga Saše Vidića RASKRINKAO ESTRADU: Pronađena knjiga Saše Vidića](/data/images/2023-04-24/343739_vidic_kf.jpg?time=1739703299)
RASKRINKAO ESTRADU: Pronađena knjiga Saše Vidića
MODNI kreator Saša vidić preminuo je 23. aprila 2023. godine. Radio je kao stilista mnogih ličnosti, a sa nkima je bio toliko blizak da su mu poveravali svoje najintimnije trenutke iz života.
16. 02. 2025. u 11:54
Komentari (0)