IZ SVIH KRAJEVA SRBIJE: Institut za reumatologiju primio prve kovid pacijente
INSTITUT za reumatologiju Srbije, koji je ušao u kovid sistem, sinoć u 19 sati primio je prve pacijente obolele od korona virusa.
Foto: I. Marinković
Tokom noći primljeno je 40 pacijenata, a trenutno se već sprema novih 28 mesta za priliv novih bolesnika, rekao je direktor ove ustanove prof. dr Nemanja Damjanov.
"Sva mesta sa kiseoničkom potporom su popunjena, a evo sada montiramo još 28 kiseoničkih linija koje smo dobili jutros i biće spremna u toku prepodneva. Trenutno su sve kiseoničke linije popunjene", kazao je za telegraf.rs prof. dr Damjanov.
Prema njegovim rečima, u ovu ustanovu su hospitalizovani pacijenti iz svih krajeva Srbije.
Neke od njih, zbog veoma teške kliničke slike, morali su da transportuju u druge ustanove.
"Svi imaju srednje tešku i tešku kliničku sliku. Uglavnom je zastupljena srednja životna dob, ima nekoliko starijih, ali ima i mlađih. Najstariji pacijent ima 90 godina", rekao je dr Damjanov.
Na zbrinjavanju obolelih od korone u ovoj ustanovi angažovani su svi zaposleni, a njih je, kako nam je rekao Damjanov, 257.
Preporučujemo
DIREKTOR KC KRAGUJEVAC: Na lečenju 180 pacijenata, devet na respiratoru
14. 07. 2020. u 11:31
U ARENI 178 OBOLELIH OD KORONE: Evo kakvo je njihovo trenutno stanje
13. 07. 2020. u 10:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MAĐAR IZAŠAO NA BALKON DA POZDRAVI NAROD: Doživeo veliki šok i neprijatnost (VIDEO)
AKTUELNI premijer Mađarske Peter Mađar, doživeo je veliku neprijatnost prilikom obraćanja građanstvu.
07. 06. 2026. u 12:19
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (1)