PADA RAMPA: Srbija na listi zemalja čiji građani od 1. jula mogu u EU
Srbija se nalazi na listi zemalja čijim građanima će od 1. jula biti dozvoljen ulazak u EU, odlučili su zvaničnici u Briselu, prenosi Euronews (Juronjuz).
Foto: Depositphotos
Prema nacrtu odluke, u koji je Euronews imao uvid, postoje dve liste, jedna pozitivna i druga na kojoj su zemlje čijim građanima neće biti dozvoljne ulazak u EU, a Srbija se nalazi na prvoj.
Izvori Euronews-a, međutim, sumnjaju da će granice biti otvorene 1. jula.
Evropski zvaničnici nisu juče uspeli da donesu odluku o tome kojim zemljama će biti zabranjen ulazak nakon otvaranja spoljnih granica bloka, a diplomata EU je za Euronews rekla da zvaničnici "ne mogu postići dogovor" i da će razgovori biti nastavljeni danas.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)