DOKTOR IZ SRBIJE POSTAO ZAVISNIK OD DROGE: Počeo rekreativnim uzimanjem narkotika, a sad deli svoje iskustvo nakon odvikavanja
LEKAR iz Srbije, koji je želeo da ostane anoniman odlučio je da javno prizna svoju zavisnost.
Kozumiranjem narkotika, nije ni shvatao šta zapravo čini i da će borba da se vrati na stare staze, trajati dve godine.
- U mom slučaju, to je počelo slučajnim, rekreativnim uzimanjem supstanci bez nekog posebnog razmišljanja o mogućim posledicama i dubini tih posledica koje one stvaraju. Vremenom se to pretvorilo u svakodnevno uzimanje... - započeo je svoju priču doktor iz Srbije, jedan od zavisnika od narkomanije.
Inače, specijalna bolnica za bolesti zavisnosti u Drajzerovoj prošle godine obeležila je 65 godina postojanja. Do sada, u ovu zdravstvenu ustanovu primljeno je preko 20.000 pacijenata koji boluju od alkoholizma i preko 1.000 zavisnika od kockanja. Među 16.530 zavisnika od narkomanije, nalazi se i jedan lekar koji je ispričao svoje iskustvo, ali anonimno.
Ovaj doktor i zavisnik od droge, godinama je uzimao razne psihoaktivne supstance dok nije izgubio pojam o količini.
- Inicijalna kapisla je bila moja, više nemogućnost da živim jedan dan, normalno, bez supstance i da posustajem u svakom aspektu svog života. Naravno da mislim da ne bih ni krenuo sa lečenjem da nisam imao podršku, u mom slučaju, roditelja - kaže.
Otac i majka pomogli su mu da dobrovoljno počne program lečenja u specijalnoj bolnici za bolesti i zavisnosti pre godinu i sedam meseci. Za sebe kaže da nije imao nikad probleme u životu i da je sve počelo iz lakomislenosti i neopreznosti.
Lekar sam i trebalo bi da sam svestan rizika...
- Ja sam lekar i trebalo bi da sam bio svestan određenih rizika koje nosi supstanca sa sobom, ja sam ušao u to nepromišljeno potpuno - ispričao je.
Prošao je uspešno prvu fazu lečenja - detoksikaciju, odnosno takozvano skidanje sa supstance u kojoj su terapije lekovi. Trenutno je u intenzivnoj fazi odvikavanja.
- To je grupna psihoterapija koja se organizuje ovde u Drajzerovoj, gde postoje viša porodica sa istim problemom, na svoj način. Dva puta nedeljno se organizuju seanse, oko nekoliko sati u kojima prisustvujemo i u kojima, da kažem, diskutujemo o aktuelnostima - rekao je.
Lečenje traje dve godine
Lečenje traje dve godine uz pomoć saradnika i prema rečima pacijenta ume da bude veoma izazovno.
- Nema samostalnog kretanja, nema noćnih izlazaka, interneta, vežbanja... Tako da, na prvi pogled, to deluje malo surovo, kao neka vrsta zatvora. Ali, ako uvidite šta dobijate ovim lečenjem, onda ništa ne pada teško - ispričao je u svojoj ispovesti za Prva TV.
Ovaj lekar poručuje svima da je važno dati šansu lečenju i verovati u pobedu.
(Informer)
BONUS VIDEO:
Priče iz hronike: Adriana Skala - Zapalila sam stan, izneli su me kao leš
Preporučujemo
ZAHAROVA BRUTALNO ODGOVORILA ANALENI BERBOK: Šta je sa američkim vojnim bazama u Nemačkoj?
ZVANIČNA predstavnica Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova odgovorila je na izjavu nemačke šefice diplomatije Analene Berbok o ruskim bazama u Siriji, podsetivši je na američke vojne baze u Nemačkoj.
03. 01. 2025. u 19:49
BIĆE PUNO SNEGA, ČAK I U BEOGRADU: Meteorolog dao prognozu za praznike, pa otkrio kakvo će biti leto i sve iznenadio
GOST jutarnjeg programa "Novosti" bio je meteorolog Ivan Ristić koji je govorio o tome kakvo nas vreme očekuje posle praznika, ali i tokom leta i cele godine.
03. 01. 2025. u 20:35
KAKO DANAS IZGLEDA TITOV SIN: U penziju otišao kao hrvatski diplomata, živi van očiju javnosti, a ćerka je njegovo najveće bogatstvo (FOTO)
ALEKSANDAR Mišo Broz, sin Josipa Broza Tita, nakon završetka svoje uspešne diplomatske karijere proveo je poslednjih deset godina uglavnom daleko od očiju javnosti.
02. 01. 2025. u 17:07
Komentari (0)