VRŠAC REKORDER U NOĆNIM TEMPERATURAMA: Minimalna vrednost noćas bila 31,2 stepena, sutra u podne biće čak 42
VRŠAC je noćas bio najtopliji grad u Srbiji, sa izmerenom temperaturom od 31,2 stepena!
Foto: J.J.Baljak
Ovaj suptropski talas danima taj južnobanatski grad čini najtoplijim mestom u zemlji, što je promenilo i ritam gradskog života.
Ugostitelji i trgovci se žale da u najtoplijem delu dana gotovo da nemaju ni jednu mušteriju. Ljudi se aktiviraju tek posle 19-20 časova, kada vreme postane iole podnošljivije.
Čak i vetar, koji je karakterističan za Vršac, tek povremeno pirka, ali ne rashlađuje, već peče poput vrelog fena.
U prognozama se može videti da će sutra oko podneva temperatura u tom gradu dostići neverovatna 42 stepena.
Nadležni zato apeluju na građane da ne izlaze napolje bez preke potrebe, a, ako baš moraju, ukazuju im na to da na raspolaganju imaju 22 javne česme širom Vršca i 22 u okolnim selima, sa ispravnom pijaćom vodom.
Preporučujemo
POJAČAN SAOBRAĆAJ ŠIROM SRBIJE: AMSS izdao važno upozorenje vozačima
07. 07. 2026. u 09:22
DANAS JE IVANjDAN - CRVENO SLOVO: Ovo su običaji koje posebno žene treba da ispoštuju
07. 07. 2026. u 07:54
OBLAČNO SA SUNČANIM INTERVALIMA, DO 32 STEPENA: Vremenska prognoza za utorak, 7. jul
07. 07. 2026. u 00:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)