DA LI ĆE ČOVEČANSTVO PREŽIVETI TAJ EKSPERIMENT ? Goran Šarić o rodnoj ideologiji (VIDEO)
RODNA ideologija je jedno radikalno preispitivanje pa čak i dekonstruisanje dosadašnjih uloga koje su postojale u našim društvima: muškarac, žena, brak, porodica,a nudi nam se nešto novo, nudi se jedan eksperiment, ali pitanje je može li ljudska civilizacija da preživi takvo eksperimentisanje - naglašava Goran Šarić.

Goran Šarić/KCNS
Ovaj analitičar,po obrazovanju aktolički teolog, reagovao je povodom pokušaja da ovaj zakon , bez javne rasprave i mišljenja struke, bude implementiran u srpsko zakonodavstvo, mada nema utemeljenje u ustavu, nauci, tradiciji i kulturi.
Kako Šarić navodi, u pitanju je situacija koja nije karakteristična samo za Srbiju. I brojne druge evropske zemlje nekritički su prepisivale evropsko zakonodavstvo bez vođenja javnih rasprava, koje su najbitnije da bi se progovorilo o tome na koji način i u kojoj meri i da li uopšte takvi zakoni koriste društvu. Predavanje se bavi i pozadinom Zakona o rodnoj ravnopravnosti, odnosno rodnom ideologijom koja iza tog zakona stoji.
Predavanje Gorana Šarića „Rodna ideologija i Zakon o rodnoj ravnopravnostiˮ može se pogledati na Jutjub kanalu Kulturnog centra Novog Sada.

PUTIN NA SASTANKU IZDAO NAREĐENjE VOJSCI: Zarobljene u Kursku tretirajte kao teroriste, hitno oslobodite čitavu teritoriju!
RUSKI predsednik Vladimir Putin održao je sastanak na jednom od komandnih mesta grupe Kursk, rekao je novinarima portparol Kremlja Dmitrij Peskov. On je na sastanak stigao u vojnoj uniformi.
12. 03. 2025. u 20:09

ŠVAJCARSKI VELTVOHE O PRESUDI DODIKU: Šmit koristi kvazi diktaturu da bi eliminisao nepoželjne političare
ŠVAJCARSKI list Veltvohe je u okviru teksta o aktuelnoj situaciji u BiH, optužio je Nemca Kristijana Šmita da koristi kvazi diktatorsku moć da bi eliminisao nepoželjne političare i upozoravaju Bern kakva ih sudbina čeka ako pristanu na saradnju sa EU.
12. 03. 2025. u 16:03

TRAMPOV UNUK IMA SRPSKO IME: Nosili ga naši slavni vitezovi i vladari - ima jaku simboliku u porodici predsednika SAD
DONALD Tramp Mlađi, sin američkog predsednika, posetio je Beograd radi sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
12. 03. 2025. u 10:36 >> 10:37
Komentari (1)