DVA DELA SRBIJE PRVA NA UDARU Danas pljuskovi i grmljavina: Stiže i zahlađenje
U Srbiji se danas očekuje naoblačenje sa kišom koje će tokom jutra zahvatiti jugozapadne krajeve, tokom prepodneva će se proširiti na južne, a posle podne na zapadne i centralne, kada se očekuju i lokalni pljuskovi sa grmljavinom, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
FOTO TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ
Upozorava se da se tokom dana ponegde u južnim i jugoistočnim krajevima očekuju obilniji pljuskovi sa grmljavinom uz dodatnih 20 do 30 mm kiše za 12 sati.
Na severu će pre podne biti pretežno sunčano, od sredine dana postepeno povećanje oblačnosti, a kiša se u ovim predelima očekuje uveče i u toku noći ka četvrtku. Duvaće slab vetar, severoistočni. Najniža temperatura će se kretati od 10 do 14 stepeni, a najviša od 22 do 26 stepeni Celzijusa.
U Beogradu će ujutro i pre podne biti pretežno sunčano, od sredine dana postepeno povećanje oblačnosti, a uveče i tokom noći ka četvrtku povremeno sa kišom. Duvaće slab, promenljiv vetar. Najniža temperatura će biti oko 14 stepeni, a najviša oko 24 stepena.
Upaljen meteo-alarm
Žuti meteo-alarm upaljen je danas na području zapadne, jugoistočne i jugozapadne Srbije, kao i na području Kosova i Metohije zbog kiše i grmljavine, a to znači da je vreme potencijalno opasno.
"Vremenske pojave koje su prognozirane nisu neuobičajene, ali je potreban oprez ako planirate aktivnosti koje su izložene meteorološkom riziku. Treba nastaviti sa informisanjem o očekivanim meteorološkim uslovima. Ne preduzimajte nepotrebne rizike", objavio je RHMZ.
Preporučujemo
SLAVIMO SVETOG STEFANA LAZAREVIĆA: Brojna verovanja se vezuju za ovaj dan
01. 08. 2026. u 07:41
DANAS ĆE BITI PAKLENO: Ne izlazite bez preke potrebe, temperature idu i do 40 stepeni
01. 08. 2026. u 06:57
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)