KANABIS POVEĆAVA RIZIK OD SRČANOG UDARA: Analize zdravstvenih podataka američkom centra

BILO da se puši, pije ili jede, kanabis može značajno da poveća rizik od srčanog udara, pokazuje studija. Mlađi od 45 godina koji su konzumirali kanabis u poslednjih 30 dana imali su skoro dvostruko veći broj srčanih udara od odraslih koji nisu koristili lek, prema istraživanju objavljenom u utorak u časopisu Canadian Medical Association Journal.

КАНАБИС ПОВЕЋАВА РИЗИК ОД СРЧАНОГ УДАРА: Анализе здравствених података америчком центра

Foto: MUP RS

Istraživači su analizirali zdravstvene podatke više od 33.000 odraslih od 18 do 44 godine uključenih u ankete američkih centara za kontrolu i prevenciju bolesti 2017. i 2018.

Od 17 odsto odraslih koji su prijavili da su koristili kanabis u prethodnom mesecu, 1,3 odsto je kasnije imalo srčani udar, samo 0,8 procenata korisnika koji nisu koristili kanabis prijavilo je isto.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (1)

U Laser Medu briga o prostati je u sigurnim rukama