LETNjU trpezu obavezno obogatite kriškom ili dve lubenice. Ovo povrće sadrži visok procenat vitamina C koji podiže imuni sistem, što je veoma značajno u vreme pandemije, a istovremeno smanjuje se i rizik od srčanog udara i pojave ćelija raka. Značajan hranljivi sastojak lubenice je i citrulin - amino-kiselina. Ona se u telu pretvara u arginin, koji je ključan za dobru cirkulaciju krvi.
OSIM u slučaju prehlade i alergije, kada receptore za kijanje nadražuju mikroorganizmi ili alergeni, kijanje mogu da izazovu i druge supstance kojih u vazduhu ima mnogo ili je naprosto osoba preosetljiva na njih i u minimalnoj koncentraciji. Najčešće su to prašina, buđ, komponente parfema, dezodoransa ili osveživača prostora. Dakle, ako ste od onih koji često kijaju, znajte da uzrok nije uvek alergija.
PREMA američkom Nacionalnom institutu za kancer, prosečne godine za prvo pojavljivanje raka su 66, dok je više od polovine svih novih slučajeva kancera u Velikoj Britaniji kod osoba od 70 godina i starijih. Mnogi su razlozi za to.
DO SADA se smatralo da su masna hrana i alkohol glavni okidači za razvoj gihta, ali veliko istraživanje otkriva da jedan faktor ima najveću ulogu u nastanku ove bolesti.
IAKO mnogi posegnu za šoljom čaja tek kada ih muči prehlada, činjenica je da bi ga trebalo konzumirati češće, gotovo svakodnevno jer ima mnoge dobrobiti. Kada se pije topao on umiruje i organizam i psihu, a u zavisnosti od biljke koja je prelivena vrelom vodom ima i svoja lekovita svojstva.
Komentari (0)