OD GRIPA PREMINULO DEVETORO LJUDI: Crni bilans u Crnoj Gori od početka godine
U CRNOJ Gori je od početka godine preminulo devet osoba usled obolevanja od gripa. Reč je o osobama starosti od 47 do 89 godina, pri čemu je njih sedmoro bilo starije od 65 godina, dvoje imalo 47, odnosno 54 godine.

Foto: IJZCG.me
Svi preminuli su pripadali rizičnim grupama koje su u povećanom riziku od pojave teže forme bolesti. Preminuli nisu bili vakcinisani, saopšteno je iz Instituta za javno zdravlje IJZ.
U poređenju sa posljednjih pet godina, virus gripa (sezona 2023/24) karakteriše višestruko veći intenzitet aktivnosti. S obzirom na to da je aktivnost virusa SARS-CoV-2 značajno oslabila, očekivano je bilo da će doći do pojačane aktivnosti drugih patogena koji su izazivači ostalih akutnih zaraznih respiratornih bolesti.
Najveći broj obolelih od bolesti sličnih gripu je među decom predškolskog i školskog uzrasta - istakli su iz IJZ.

PUTIN NA SASTANKU IZDAO NAREĐENjE VOJSCI: Zarobljene u Kursku tretirajte kao teroriste, hitno oslobodite čitavu teritoriju!
RUSKI predsednik Vladimir Putin održao je sastanak na jednom od komandnih mesta grupe Kursk, rekao je novinarima portparol Kremlja Dmitrij Peskov. On je na sastanak stigao u vojnoj uniformi.
12. 03. 2025. u 20:09

ŠVAJCARSKI VELTVOHE O PRESUDI DODIKU: Šmit koristi kvazi diktaturu da bi eliminisao nepoželjne političare
ŠVAJCARSKI list Veltvohe je u okviru teksta o aktuelnoj situaciji u BiH, optužio je Nemca Kristijana Šmita da koristi kvazi diktatorsku moć da bi eliminisao nepoželjne političare i upozoravaju Bern kakva ih sudbina čeka ako pristanu na saradnju sa EU.
12. 03. 2025. u 16:03

TRAMPOV UNUK IMA SRPSKO IME: Nosili ga naši slavni vitezovi i vladari - ima jaku simboliku u porodici predsednika SAD
DONALD Tramp Mlađi, sin američkog predsednika, posetio je Beograd radi sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
12. 03. 2025. u 10:36 >> 10:37
Komentari (0)