КУРТИ СЕ ХВАТА ЗА СЛАМКУ СПАСА: Тражи од српских пријатеља да признају лажну државу

ПРЕМИЈЕР привремених приштинских институција Аљбин Курти затражио је вечерас у Бриселу од пет држава чланица Европске уније које нису признале самопрокламовану независност такозваног Косова да то учине.

КУРТИ СЕ ХВАТА ЗА СЛАМКУ СПАСА: Тражи од српских пријатеља да признају лажну државу

Фото: ЕПА/Депоситпхотос

Курти је после вечере коју је за лидере Западног Балкана приредио високи представник ЕУ за спољну политику и безбедност Жозеп Борељ рекао да ће то "повести Косово ка европским интеграцијама".

- Потврдили смо интерес и спремност да напредујемо ка ЕУ и истовремено разговарали са пријатељима и колегама овде у Бриселу како да нам помогну у спровођењу реформи, а са друге стране да уверимо пет држава чланица које нису признале независност Косова да га признају - рекао је Курти.

Курти је поновио потребу за либерализацијом визног режима за грађане тзв. Косова.

- Ми смо једина земља у Европи која нема либерализацију визног режима. Још имамо режим виза, што је највећа препрека талентованим младим људима на Косову да студирају и послују - рекао је Курти.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (1)

НЕ, НЕ, САМО ТО НЕ! Црвена звезда сазнала ужасне вести пред први меч у квалификацијама за Лигу шампиона