РУСИЈА БРАНИ СРБИЈУ: Разговори о „великој Албанији“ су провокација, НАТО покровитељи Приштине да то зауставе!

Novosti online

16. 04. 2021. у 18:28

РАЗГОВОРИ о „великој Албанији“ су провокативни и Москва позива покровитеље Приштине из НАТО-а да зауставе таква расположења, рекао је шеф руске дипломатије Сергеј Лавров после састанка с министром спољних послова Србије Николом Селаковићем.

РУСИЈА БРАНИ СРБИЈУ: Разговори о „великој Албанији“ су провокација, НАТО покровитељи Приштине да то зауставе!

Фото: ЕПА/илустрација

Сматрамо да су то неприхватљиве и штетне идеје, рекао је Лавров на заједничкој конференцији за новинаре са Селаковићем.

- Разговори о 'великој Албанији' трају више година и ми увек позивамо наше колеге из ЕУ и НАТО које штите Приштину да прекину таква расположења и спрече форсирање такве реторике - навео је Лавров.

Он се осврнуо и на тзв. словеначки „нон пејпер“ о преиспитивању граница на Балкану.

- Што се тиче граница у Европи, укључујући границе држава насталих од бише Југославије, треба се само сетити како наши западни партнери укључујући ЕУ и НАТО чији је члан и Словенија усрдно позивају да се не дозволи преиспитивање послератних граница Европе, али то раде обично кад се Русија заузима за своје сународнике. А кад се тим питањем баве они које Запад штити онда је став Брисела потпуно друкчији. Сматрам да су то веома опасне игре. Постоји резолуција 1244 и њу нико није укидао. Одговорни политичари, тим пре руководиоци влада немају права да износе идеје које грубо подривају саму концепцију садржану у тој резолуцији - поручио је Лавров.

Шеф руске дипломатије је и овом приликом поновио да ће Русија подржати свако решење за Космет које је прихватљиво за Србију.

На питање о могућем укључењу Русије у дијалог Београда и Приштине, Лавров је рекао да Русија ништа не намеће али да ће бити спремна да се одазове на сваки предлог који добије од руководства Србије.

(Спутњик)

Ускоро опширније

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (2)

БУДУЋНОСТ ЈЕ САДА: Трендови у одрживости за 2025. годину