БЛИНКЕН ПОРУЧИО КУРТИЈУ: Настави дијалог без одлагања
АМЕРИЧКИ државни секретар Ентони Блинкен упутио је писмо премијеру привремених институција у Приштини Аљбину Куртију у коме тражи да Приштина без одлагања учествује у процесу дијалога са Београдом, уз посредство Европске уније и уз подршку Сједињених Америчких Држава.
Фото: ЕПА
У писму које је приштинским медијима проследио кабинет Куртија, стоји да Блинкен сматра да би централна тема споразума са Београдом требало да буде узајамно признавање, што је према његовом мишљењу "од суштинске важности за напредак Косова на путу ка ЕУ".
Блинкен је у писму честитао Куртију формирање нове владе и поздравио његову намеру да се бори против корупције и ојача владавину права.
Препоручујемо
КУРТИ ОДБИЈА ДИЈАЛОГ: Уместо о будућности, жели да прича о "српским злочинима"
22. 03. 2021. у 13:33
КУРТИ ЗОВЕ НА ЈЕДИНСТВО ПРОТИВ СРБИЈЕ: Прво обраћање премијера привремених институција у Приштини
22. 03. 2021. у 22:19 >> 22:26
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАШЕ КОМШИЈЕ ОКРЕНУЛЕ ЛЕЂА УКРАЈИНИ: Велики шамар за Зеленског
БУГАРСКИ министар одбране, Димитар Стојанов, изјавио је данас да та земља неће више да шаље оружје Украјини.
09. 06. 2026. у 15:10
ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице
ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.
09. 06. 2026. у 12:21
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (4)