РЕЧНИК НА ПОКЛОН: Ивица Дачић дочекао новог амбасадора Анголе

МИНИСТАР спољних послова Србије Ивица Дачић дочекао је, као домаћин, новог амбасадора Републике Анголе у Београду Алсина душ Празереша Изата Франсишка да Консеисаоа и одмах имао конкретан предлог како да му олакша почетак мисије у нашој земљи.

РЕЧНИК НА ПОКЛОН: Ивица Дачић дочекао новог амбасадора Анголе

Ивица Дачић и амбасадор Анголе

Шеф српске дипломатије госту је поклонио књигу "Српски за странце", речник који ће Анголцу помоћи да што пре савлада наш језик.

Захваљујући том приручнику, Консеисао је одмах са корица научио да ми пишемо као што говоримо, а обојица су сигурна да ће на наредном сусрету разменити макар неколико речи на српском.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (0)

ГДЕ ТИ ЈЕ ЉУБАВНИЦА?! Неочекивано питање за Марића уживо у емисији, он пребледео: Пет година млађа