ПОПОВИЋ: Срби не прихватају ултиматуме, Вучић штити државне интересе
МИНИСТАР за иновације и технолошки развој Ненад Поповић изразио је уверење да ће председник Србије Александар Вучић током разговора у Вашингтону заштити српске националне и државне интересе по питању Косова у складу са Уставом Републике Србије.
Фото: Ж, Кнежевић
Поповић је нагласио да Србија, као и свака суверена држава, има свој Устав по којем је Косово саставни и неотуђиви део Србије, а уз то, као пуноправни члан међународне заједнице, поштује Резолуцију 1244 СБ УН која потврђује територијални интегритет Србије по питању Косова.
-Ако је наше државно руководство спремно за разговоре, то не значи да је слабо, нити да му можете гурати на сто готова решења која понижавају Србију-рекао је Поповић.
Министар је истакао да Срби никада нису прихватали ултиматуме и да то није начин за вођење дијалога који треба да допринесе остварењу напретка у решавању важних економских питања за Србе и Албанце на Косову.
Он је навео да је економска сарадња и раст запослености најважнији предуслов за очување мира и стабилности на Косову и да у том смислу снажно подржава активности председника Вучића током разговора са представницима привремених органа из Приштине у Вашингтону.
Поповић је указао да су разговори у Вашингтону добра прилика да Србија потврди своје власништво над имовином на Косову.
Према речима министра, власништво над имовином сматра се универзалним и неприкосновеним правом у сваком уређеном друштву и зато Србија треба да инсистира на заштити права својине на Косову где је у последњих шест деценија уложила више од 17 милијарди долара, додаје се у саопштењу.
Препоручујемо
НАСТАВАК РАЗГОВОРА У ВАШИНГТОНУ: Помпео данас појединачно с Вучићем и Хотијем
04. 09. 2020. у 08:16
ПРЕМИЈЕРКА БРНАБИЋ: Не видим да ће у Вашингтону бити ултиматума за Београд
03. 09. 2020. у 09:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)