МИСЛЕ ДА ЈЕ ОВО 1999: Приштина покушава да опструише разговоре заказане у САД

Андријана Нешић

17. 08. 2020. у 12:10

РАЗГОВОРЕ Београда и Приштине, заказане за 2. септембар у Белој кући, Приштина покушава да опструише причом да су то преговори о независности Косова, каже директор Канцеларије за КиМ Марко Ђурић.

МИСЛЕ ДА ЈЕ ОВО 1999: Приштина покушава да опструише разговоре заказане у САД

Фото Wikipedia

Он очекује да ће то бити разговори о економским питањима.

- Приштина то раде из два разлога - да би умирили домаћу јавност и да збуне и поколебају државе које су биле спремне да промене свој став и повуку признање независности Косова - рекао је Ђурић за ТВ Хепи.

Приштина, како каже, бежи од правих разговора, јер се надају да је ово 1999. година, да ће неко у њихово име да "тресне о сто некакво решење" и магичним штапом натера Србију да на то пристане.

- То не бива, нити је Србија данас оно што је била 1999. године, нити су Албанци они из 1999. године, нити је свет остао исти - навео је Ђурић.

Уверен је у успех Србије у наредним година јер, како је рекао, "наш народ у генима има способност преживљавања у врло сложеним и комплексним условима", као што су данашњи геополитички услови у свету.

Фото Тањуг

- Председник Александар Вучић и државна делегација настоје да све врсте разговора са Приштином искористе за јачање државне позиције Србије, како на западу, тако и код наших традиционаслних партнера који нису признали независност Косова - навео је Ђурић.

Напомиње да је важно што се разговори одвијају у Белој кући, јер САД имају велики утицај на Албанце, а без укључивања великих сила није реално очекивати да проблем буде решен.

- Позиција Србије је веома тешка, али је председник Вучић озбиљним радом успео да се делегитимизује Приштина, да признање повуче 18 земаља, а велике силе отворе за идеју постизања компромисног решења - нагласио је он.

То да ће Вучић да преда Косово, наставља, осам година причају они у чије време је, наводи, "Косово отишло", Црна Гора прогласила независност, уместо Умника доведен је Еулекс, постављене су границе на Јарињу и Брњаку.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (5)

БУДУЋНОСТ ЈЕ САДА: Трендови у одрживости за 2025. годину