ПРОФЕСОР АНТИЋ: Штићеници Северине и Кесића се свађају са СПЦ, Матицом и народом
ИСТОРИЧАР и професор на Филозофском факултету Чедомир Антић говорио је о блокадама факултета, у којој је мањина наметнула већини одређене одлуке.
Фото: Принтскрин
"Тоталитарни модел супротан нашем Уставу, законима и традицији"
- Дакле, ово је први пут да на нивоу Универзитета, и то не само једног, већ свих београдских и државних универзитета Србије, имамо заустављање наставе. То је у почетку било потпуно конзервирано на универзитету и подразумевало је потпуно тоталитарни манир, да једна мањина наметне већини одређене моделе рада и, што је најгоре, модел одлучивања који је потпуно супротан нашим традицијама, нашем Уставу, нашим законима…
- Ово је генерација која је школована од 2007. до, рецимо 2021. Дакле они су рођени 2001., 2002., 2003., 2004., чак 2005. Сви одреда су имали грађанског васпитања. Морам да кажем, са тугом, ово је потпуни банкрот грађанског васпитања и потпуни колапс оне идеологије грађанске које је овде представљена после 2000. године - рекао је професор Антић за Ало!
"Штићеници Северине и Кесића се свађају са СПЦ и Матицом"
Професор Антић истакао је да студенти сада имитирају 1996-1997. годину.
- У ствари само покушавају да направе континуитет и да узму људе који су то водили. Иначе, њихова идеологија је потпуно супротна. Они се свађају са Црквом. Они се свађају са Матицом. Они се свађају са српским народом.
- Они су штићеници Северине, штићеници Зорана Кесића, штићеници људи који су аутошовинисти или су шовинисти припадници других народа, који имају један, по мом уверењу, потпуно недемократски, антиграђански однос према народу са којим живе овде. И ми смо се 1997. суочили са тим питањима. Хоће ли студенти који су у протесту да изгубе годину. Ми смо тада рекли: “ево вам година, не дамо вам Србију”. Ми нисмо тада ишли па звиждали професорима који одржавају наставу и претили им.
- Нисмо имали интернет, нисмо могли да их дифамирамо ( намерно ширење лажи о особи, догађају) и да то радимо анонимно. А онда се љутимо када нам под именом одговоре. Ми смо тада имали исто, један број професора су били слабићи, који су потписали подршку студентима, а после годину и по дана потписали су уговор о раду са Милошевићем. Срамотно! Само, њих неколико десетина није то урадило. Тако је и сада. Имамо сада Грађевински факултет где комисија која треба да се бави питањем настрешнице, неће се потписати. И њихов декан их хвали због тога - рекао је Антић.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (24)