СИНИША МАЛИ: Никезићева неоптерећеност чињеницама и друге италијанске канцоне

Марко Колашинац
Марко Колашинац

24. 05. 2024. у 18:43

Италијанска лежерност са којом Никезић оцењује српске јавне финансије једини је квалитет који бих могао да му припишем. Бескористан, додуше, јер ничему не служи, нити има употребну вредност, осим за опозиционо оријентисане медије, али да не ситничаримо, изјавио је министар финансија Синиша Мали чије саопштење преносимо у целости.

СИНИША МАЛИ: Никезићева неоптерећеност чињеницама и друге италијанске канцоне

Фото: Принтскрин

Та лежерност и смиреност у наступима неоптерећеним чињеницама, информацијама, аргументима, на крају крајева, истином, претпостављам да је ангажавана у циљу кампање, јер, не знам како другачије да разумем критике српског јавног дуга који износи око 47 одсто БДП-а у контексту пословног форума у Трсту, граду у земљи са дугом од 137,3 одсто БДП-а, другој најзадуженијој земљи у ЕУ.

Према подацима Еуростата, Никезићу, ако Вас не оптерећујем превише аргументима, јавни дуг земаља еврозоне је на крају четвртог тромесечја 2023. износио 88,6 одсто, у ЕУ 81,7 одсто БДП-а.

Најзадуженија земља Европске уније била је Грчка са дугом од 161,9 одсто БДП-а, потом Италија, па Француска са дугом од 110,6 одсто БДП-а.

Да ли међу нама постоји било ко ко Италију сматра неразвијеном земљом у проблемима са којом не би требало остваривати пословну сарадњу? Таман посла. Добро, можда само Никезић...

И уместо задовољства што Србија ствара и негује све јаче пословне и економске везе и проширује сарадњу са Европом као и са другим земљама широм света, Никезић пева тугаљиву канцону о пропасти Србије која у тренутку његовог певушења бележи апсолутне економске рекорде.

У незапослености, са 25 је пала на око 9 одсто, у просеку плата, са 300 смо скочили на 820 евра, у просеку пензија, са 200 евра оне сада износе 390, у страним директним инвестицијама које износе рекордних 4,5 милијарди евра...

Након данашњих састанака у Трсту, српска привреда може да бележи само даљи раст.
Пословни форум српских и италијанских привредника, други за годину дана, окупља више од 200 компанија, у њему учествују високи политички званичници, што је веома значајно јер су многи пројекти део великог владиног државног плана и финансирају се из јавних извора, попут оних о инфраструктури, зеленој транзицији, одрживости.

Према подацима из Привредне коморе Србије, у нашој земљи ради 1.300 италијанских компанија које запошљавају око 30.000 радника. Италија је један од већих трговинских партнера, са којим је Србија достигла размену робе и услуга од око пет милијарди евра.

Да ли је потребно, Никезићу, још аргумената на ову тему?

Не брините, српске јавне финансије су потпуно стабилне, јавни дуг је под апсолутном контролом, одврните ту канцону до краја и уживајте у економским успесима своје земље.

Циао.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРВИ СНИМЦИ УКРАЈИНСКОГ НАПАДА НА РИЛСК: Најмање шест мртвих и десетине повређених, горе аутомобили (ВИДЕО)

ПРВИ СНИМЦИ УКРАЈИНСКОГ НАПАДА НА РИЛСК: Најмање шест мртвих и десетине повређених, горе аутомобили (ВИДЕО)

ШЕСТ особа, међу којима и једно дете, убијено је у Рилску, у области Курск, као резултат ракетног удара украјинских оружаних снага, саопштио је вршилац дужности гувернера Курске области Александар Хинштајн.

20. 12. 2024. у 17:07

Коментари (10)

НИСАМ СЕ ОПРОСТИО ОД АЈАКСА: Тадић најављује повратак, али постоји један услов, ево и који