ВУЧИЋ О ПРЕСУДИ ЗА УБИСТВО ЋУРУВИЈЕ: Био сам шокиран да Министарство правде ћути три дана
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић вечерас је гост у емисији "Ћирилица" на телевизији Хепи код водитеља Миломира Марића.

Фото: Архива "Новости"
- По питању пресуде Апелационог суда у случају убиства Ћурувије био сам шокиран да Министарство правде ћути три дана. Министарка каже три дана се виђају с овим и оним. Ја питам је л' викендом не радите. Е па не може тако.
- Посао државе је био да злочин казни. Од 2000. до 2012. када се очекивало да се уради, нису урадили ништа. Ништа их није занимало. Из службе су одувек долазили сигнали да би то било лоше. Онда је убијен 2003. Милан Пантић у Јагодини и то је заташкано, а убијен је само због оног што је писао.
- Ми смо преузели власт. И данас сматрам да ни озбиљне увреде новинара не смеју да прођу некажњено а камоли убиство. Тражио сам да се формира комисија да кривци буду кажњени. Тужилаштво и полиција су свој посао обавили. Не познајем ниједног судију који је одлучивао. У првом степену су осуђени, а у другом су свих петоро судија гласали против, јер једини сведок Бранка Прпа рекла је да то није то лице.

Фото: Принтскрин ТВ Happy
- Ужасно лоша порука за сваког ко се бави тим послом у нашој земљи. Ужасно лоша порука за правни систем. А онда кажу, ти си Вучићу крив за то.
- Волео бих да се правда врати делимично ако је то уопште и могуће. Не може се судити два пута за исто дело и нисам срећан због тога,за разлику од неких нећу водити хајку против судија.

ПУТИН ПРИХВАТИО ПРЕКИД ВАТРЕ НА 30 ДАНА УЗ ЈЕДАН УСЛОВ: "Примирје би одговарало Украјини, руске снаге у офанзиви на свим деловима фронта"
РУСКИ председник Владимир Путин рекао је данас на конференцији за медије са белоруским председником Александром Лукашенком да Русија пристаје на прекид ватре са Украјином на 30 дана, али само ако оно доведе до дугорочног мира.
13. 03. 2025. у 16:53 >> 17:05

ИЗ КРЕМЉА ОТКРИЛИ: Појављивање Путина у војној униформи значи само једно
ПОЈАВЉИВАЊЕ руског председника Владимира Путина у Курској области у униформи је сигнал који говори о одлучности да се у најскорије време заврши операција ослобађања Курске области, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков новинару Павлу Зарубину за ТВ „Русија 1“.
13. 03. 2025. у 15:32

ТРАМПОВА УНУКА ЈЕ ПРАВА СЕНЗАЦИЈА: Најскромнија и најлепша у породици, бави се необичним спортом (ФОТО)
ИАКО обично највише пажње привлаче деда, бака и тетка Иванка, када се нашла на бини поред Доналда трампа током победничког говора након избора сви су приметили лепу Каи, у сјајној, шљокичастој хаљини.
13. 03. 2025. у 15:53
Коментари (34)