ГРБОВИЋ ОПЕТ ОПТУЖУЈЕ СРБЕ: У Сребреници се десио геноцид
ПАВЛЕ Грбовић, лидер "Покрета слободних грађана Србије" који на изборима иде уз листу Драгана Ђиласа и Маринике Тепић "Србија против насиља", поновио је у интервјуу за "Недељник" свој став да се у Сребреници десио геноцид.
Фото: Танјуг/Неманја Јовановић
- Као што не можемо да пристанемо на изједначавање Живојина Мишића и Ратка Младића као једнаких хероја које ћемо деци понудити као моделе на које треба да се угледају. Неке теме попут тога да ли је у Сребреници био геноцид постале су беспредметне. Суд је донео пресуде, злочинци су осуђени, наша Скупштина је усвојила резолуцију и то је сада чињеница. Време је да кренемо даље - каже Грбовић.
На питање шта је решење, када је реч о негирању геноцида у Сребреници, лидер ПСГ је казао „да су судске одлуке јасне, како за Сребреницу, тако и за остале злочине“:
- Било је, а и даље има неправде у смислу да су се неки злочинци извукли без казне. Ипак, није се десило да је неко осуђен без разлога. Поготово када је реч о Сребреници.
Препоручујемо
ЂИЛАСОВ ПОТРЧКО ПОНИЗАН У СЛУЖЕЊУ ИНТЕРЕСИМА ТАЈКУНА: Николићева одговорила Грбовићу
13. 11. 2023. у 12:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (55)