ВУЧИЋ ОТКРИО ШТА МУ ЈЕ ПАСТОР ТРАЖИО У ПОСЛЕДЊЕМ РАЗГОВОРУ: Ући ће у историју
ПРЕДСЕДНИК Србије, Александар Вучић је током гостовања у "Ћирилици" прокоментарисао и смрт Иштвана Пастора која му је тешко пала.
Фото: Инстаграм принтскрин/avucic
Каже да је смрт Иштвана Пастора велики губитак за Србију, а изразио је саучешће мађарском премијеру Виктору Орбану.
Каже да му је Пастор тражио у последњем разговору да избори не буду 24. јер је то Бадњи дан за римокатолике.
- Кад сам га последњи пут видео био је ведар. Он је најзаслужнији за креирање мађарско-српских братских односа. Ући ће у историју, Србија ће му подићи споменик какав заслужује. Извукао је из раља сукоба својом снагом српски и мађарски народ. То је велики ударац за нас - казао је Вучић.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (4)