КУРТИЈЕВИ ПОЛИЦАЈЦИ ЗАВРШИЛИ ОПЕРАЦИЈУ У БАЊСКОЈ: Данас одлука о уласку у село
ОПЕРАЦИЈА тзв. косовске полиције, претреси, провера терена и трагање за наоружањем у селу Бањска у звечанској општини, завршена је, потврдио је заменик директора тзв. косовске полиције за регион Северна Митровица Ветон Ељшани.
Припадници РОСУ све агресивнији, Фото Д. Миловановић
Према његовим речима, улазак у Бањску још увек је дозвољен само мештанима.
- За сада у Бањску могу ући само мештани, а у среду ће се одлучити да се село отвори - рекао је Ељшани.
Додаје да одлуку треба да донесу привремене приштинске институције.
Од недеље када је дошло до сукоба између тзв. косовске полиције и групе Срба са Косова и Метохије, затворени су сви прилази ка селу Бањска.
Према званичним подацима тзв. косовске полиције страдао је један полицајац и тројица Срба.
У оквиру операције коју је три дана спроводила, полиција тзв. Косова ухапсила је осморо Срба и запленила, како је наведено, велику количину оружја, муниције, као и друге опреме, укључујући и возила.
БОНУС ВИДЕО: "НОВОСТИ" У БАЊСКОЈ - Куртијева полиција и даље блокира пут
Препоручујемо
КУРТИ НЕ НАМЕРАВА ДА СТАНЕ: Одређен притвор још двојици Срба због сукоба у Бањској
26. 09. 2023. у 12:40
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)